Windows 8.1 - warto?

Witam,

Ktoś testował już Windows 8.1? Warto? Są jakieś zauważalne dla Was zmiany?

Witam, tak testowałem.

Jeżeli chcesz zobaczyć co się zmieniło w porównaniu do Windows 8 to warto. Choć cudów się nie spodziewaj.

Zauważalne zmiany raczej nie (chyba że masz na myśli ten śmieszny przycisk start :wink: ) bardziej drobne ulepszenia które moim zdaniem od początku powinny być w Windows 8. Choć i tak wiele jest jeszcze do poprawienia.

Przeczytaj sobie pierwsze notki na blogu:

http://www.dobreprogramy.pl/mktos/Gorac … 42296.html

http://www.dobreprogramy.pl/msnet/Dobre … 42339.html

Założyłam Windows 8.1 i wydaje się, ze jest bardziej stabilny od Windows 8, zauważalnie szybciej działają programy, a IE 11 jest szalenie szybki.

W dodatku jest o wiele więcej możliwości rożnych ustawień jak w Win8 . Na moim najszybszym komputerze z dobrym prockiem i 32GB RAM Windows 8.1 szaleje.

http://imageshack.us/photo/my-images/844/wzne.jpg/

Miałam tylko dwa problemy.

  1. Nie działa Norton, gdzie Microsoft o tym ostrzega na stronie, wiec używam standardowo Defender i on jest dobry, długi czas na Windows 7 używałam.

  2. Filmy na YouTube mi migotały (robiła się taka poświata, raz ciemny, raz jasny). Wiec odinstalowałam najnowsze sterowniki NVIDIA i zainstalowałam starsze, i chodzi super! !!

Jak masz odpowiedni sprzęt, raczej dobrze byłoby gdybyś miał swoje zdanie o Windows 8.1, Wiec zakładaj i się nie pytaj.

:lol: :lol:

Warto. Jest przycisk start, Menu start można na stałe przełączyć do widoku listy aplikacji, zamykać system można poprzez wybranie odpowiedniej opcji z listy wywołaniej prawoklikiem na przycisk start, ładniej wyglądają kafelki ze skrótami do desktopowych programów, Dodano małe i bardzo duże kafelki (można stworzyć bardzo estetyczne i spersonalizowane menu). Można jeszcze ustawić, żeby tłem pod menu start była tapeta z pulpitu. Na razie na minus: bywa, że pulpit u mnie na dłuższą chwilę zamarza (nie można kliknąć żadnej ikony na pulpicie) no i chyba tyle. Niech jeszcze wyjdzie DWMHook na Windows 8.1 i myslę, że będzie ładny.

czy na 8.1 macie zainstalowany jakiś pakiet internet security u mnie nie wchodzi żaden, sam av owszem.

edit:

ok po problemie najnowsza wersjia bitdefendera(2014) działa.

wychodzi na to że nie tylko z nortonem są problemy.

Co do pytania autora tematu, czy warto?

Nie spodziewaj się zbyt wiele

Może trzeba zaporę systemową wyłączyć.

Tak czekaj w nieskończoność :stuck_out_tongue:

Pobierz sobie Windows 8.1, zainstaluj na maszynie wirtualnej i sam wyrób sobie o nim opinie.

Ja zainstalowałam go bez problemu, wszystko działało i nic nie zniknęło. Jedynie IE11 mi trochę mulił, ale po rekonfiguracji wyszukiwania przez bing (zrezygnowała z tego) wszystko ładnie działa. Zachwycona nim nie jestem, ale może być. Przycisk start to według mnie ściema. Ma taka samą funkcjonalność jak kafelek przełączający między oboma pulpitami. Fajna natomiast jest apka dla FB i parę opcji personalizacji, warto też wspomnieć o kolejnej udanej modyfikacji klienta poczty. Poza tym nie zauważyłam nic godnego takiej wrzawy, jaką wokół niego zrobiono. :slight_smile:

Testowałem wyciekłą od MS wersję RTM i jest całkiem całkiem, dużo lepszy od ósemki. ale ja zostanę i tak na razie przy Windows 7, jak będzie mi się chciało to sobie zaktualizuje 7 do 8 i z 8 do 8.1, no chyba że da się bez problemów zaktualizować 7 do 8.1.

Przywrócony przycisk start raczej zraża interfejs Modern, bo oba nie pasują do siebie, lepszy był już brak przycisku.

U mnie instalacja Win 8.1 odbyła się bez problemu. Wszystkie programy pozostały. I to tyle dobrych wiadomości. Internet explorer jest walnięty ;-( a co gorsza nie można połączyć się w tym windowsie z internetem za pomocą modemu usb. Nie działa ani aktualizacja sterowników ani dobre rady mówiące o tym, że trzeba ręcznie ustawić połączenie. Nic nie działa ;-(((( Kompletny szajs. Zakupiony abonament na internet mobilny można sobie schować do szuflady i płacić za niego nie mając internetu. To duża rewelacja w tym nowym systemie. Więc jeśli ktośma internet mobilny i zależy mu na nim, to niech sobie daruje windowsa 8.1. Na windowsie 8 wszystko chodziło.

Na dodatek, kiedy chciałem zadać pytanie w tej sprawie firmie Microsoft, formularz aplikacyjny zażądał 20 znakowego kodu id systemu. Postąpiłem zgodnie ze wskazówkami Microsoft i odczytałem ten kod. Po wpisaniu go do formularza dostałem odpowiedź, że kod jest z czymś tam niezgodny (a powtórzyłem tą operację kilka razy, sprawdzając dokładnie, czy nie popełniłem błędu) i mogę uzyskać jedynie pomoc płatną, za ponad 130 zł. To mi wygląda na zdrowy przekręt, żeby nie odpowiadać na pytania i problemy użytkowników tylko głosić chwałę nowego systemu !!

Podsumowując, system szybki i lekki, tylko nie można połączyć się z internetem mobilnym, nie można uzyskać pomocy autorów, itp. Moim zdaniem - do bani ;-((((((

U mnie na Windows 8.1 działa mobilny internet z Playa bez problemu, działa jako szerokopasmowe połączenie komórkowe. Fajna opcja, bo nie trzeba po starcie systemu klikać “Połącz” w aplikacji Playa. Należało tylko ręcznie wpisać APN: internet.

u mnie ósemka po aktualizacji chodzi o wiele wydajniej. W niektorych przypadkach musiałem doinstalować nowe sterowniki. Ale jest lepiej

Przeszedłem na Windows 8.1 bezpośrednio po zainstalowaniu Windows 8.

Jest OK. System bardzo szybki. Bardzo dobrze idzie konwersja filmów - przyspieszyło. Aplikacja jest stabilniejsza (Pinnacle Studio 16 Ultimate).

Mam inny problem.

Moja nagrywarka DVD Samsung SH-222AB tragicznie zwolniła. Płytę DVD nagrywa w 37 minut (bez względu na aplikację (Nero 12, Nero 2014, CDBurningXP itp.).

Mam najnowszy firmwre.

Nie wiem, co mam zrobić. Dużo nagrywam.

Może ktoś się spotkał z tym problemem?

Pod Windows 7 nie miałem żadnych problemów.

Też się zastanawiałem, czy zainstalować najnowszą aktualizację. Przeczytałem wiele negatywnych opinii, ale zawsze jest najlepiej sprawdzić coś na własnej skórze. W moim przypadku 8.1 działa bez zarzutu.

Witam, ja po aktualizacji na windows 8.1 borykam się z wkurzającym problemem. Mianowicie nie mogę uśpić, z hibernować a nawet wyłączyć laptopa po przez zamknięcie klapy laptopa, naciśnięcie przycisku wyłącz, i przez kliknięcie w opcjach zasilanie opcji wyłącz komputer. Jedyna opcja żeby go wyłączyć to przytrzymanie dłużej przycisku wyłączania. Dodam że mam najnowszą aktualizację biosu i w opcjach zasilania ustawioną hibernację po wykonaniu wcześniej wymienionych kombinacji. Czy wie ktoś kiedy pojawi się jakaś poprawka w tej sprawie ? czy jest inna opcja pozbycia się tego problemu  bez powrotu do windows 8? 

jakiś czas używałem oficjalnej wersji enterprise trial i zawiodłem się… cały czas wyskakiwały bluescreeny z błędem “driver_state” (czy jakoś tak), większość programów nie działala, były problemy z instalacją sterowników do karty graficznej… stanowczo nie polecam! :expressionless: dziwne że RTM był lepszy… choć i tak go testowałem na VirtualBox…

Jak dla mnie nie ma wielkich róźnic między Windows 7 a Windows 8, a tym bardziej między Windows 8 a Windows 8.1. Pasek start mozna było wgrać już dawno temu za pomocą programu. Jeżeli ktoś mam Windows 7 to nie warto na 8 zmieniać. Jeśli masz 8 , to za darmo upgradujesz do 8.1. Tyle

 

Jakby co, używałem i 7 i 8 (właściwie to 7 teraz używam).