Windows 8.1, widok Metro UI - błąd aplikacji

Witam,

po pomyślnej aktualizacji systemu Windows 8 do 8.1 w widoku Metro UI pojawił się błąd niektórych aplikacji.

Po 1 aplikacje stricte występujące w widoku Metro UI posiadają oznaczenie jakby się instalowały (ten problem występuje od kilku dni odkąd jestem po aktualizacji),

Po 2 po przejściu do widoku wszystkich aplikacji pojawiają się dziwne skróty.

Występujące problemy zostały zaznaczone czerwonym obramowaniem.

auf8bp4iijz8_t.jpg

8lxpz4btvo7a_t.jpg

Aplikacje oznaczone tymi strzałkami w dół oznaczają ze jest dla nich dostępna aktualizacja, zaś te drógie bez “ikonek” są po porstu uszkodzone trzeba je odinstalować (jeśli się da) i zainstalować z sklepu na nowo.

Ps. Aktualizacja do windows 8.1 jest dość problematyczna i często są takie przypadki jak twój.

Po przejściu do konkretnej aplikacji w sklepie nie widnieje żadna aktualizacja. Aplikacji z dziwną nazwą nie można odinstalować. Prócz tego, że w/w błędy wizualnie źle wyglądają to na pracę systemu nie mają większego wpływu. Jedynie co pozostaje to czekać na aktualizację od Microsoft :slight_smile: Dzięki za pomoc :slight_smile:

PS: Jakby komuś udało się z tym uporać to niech da znać :slight_smile:

Aktualizacje instaluje się przechosdząc do sklepu i najeżdżając na boczny pasek i wybierając opcję ustawienia potem aktualizacje aplikacji i potem przycisk sprawdź aktualizacje, jeśli po wybraniu tego nie pokaże żandych to pozostaje tylko usunięcie tych posiadanych i instalacja na nowo(miałem takiego buga że mimo braku aktualizacji i tak była strzałka przy jednej z aplikacji konkretnie wiadomości)