Windows 8.1 wiesza się przy starcie

Jak w temacie po aktualizacji z 8 -> 8.1 zauważyłem że sporadycznie raz na jakiś czas system przy starcie potrafi się zwiesić… Znalazłem w dzienniku zdarzeń taki błąd.

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1 ze źródła NvStreamSvc. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.


Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.


Do zdarzenia dołączono następujące informacje:


NvStreamSvc

NvVAD initialization failed [6]

Reinstalacja sterowników do karty graficznej niestety nic nie dała, bo jak mniemam jest to błąd obrazu tyle wyszukałem w googlach. Ma ktoś jakiś pomysł, co mógł bym zrobić ? Jeszcze jeden zauważyłem:

Zgodnie z ustawieniami uprawnienia domyślne ustawienia komputera nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID 

{C2F03A33-21F5-47FA-B4BB-156362A2F239}

 i identyfikatorem aplikacji APPID 

{316CDED5-E4AE-4B15-9113-7055D84DCC97}

 użytkownikowi ZARZĄDZANIE NT\USŁUGA LOKALNA o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-19) z adresu LocalHost (użycie LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Niedostępny (Niedostępny). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe.

Myslę że to:

jest jakąś wskazówką. Wydaje mi się że najlepszym wyjściem będzie ponowna aktualizacja, albo odświeżenie systemu. Tu więcej szczegółów: windows-nie-dzialajace-kafelki-t551071.html W moim przypadku odświeżenie załatwiło sprawę, 8.1 działa aż miło. Wcześniej żadne inne kombinacje nie pomagały.

Miałem zamiar robić format po skończonej ważnej pracy, ale chyba faktycznie nie ma co czekać ;). Bo skończy się na tym że go nie odpalę :D.

Edit:

A jeszcze jedno pytanie wiesz jak się zachowuje przywracanie systemu do ustawień fabrycznych z poziomu Windows 8? Czy stracę dane tylko z dysku C czy leci po całości ? Mam dwa dyski więc z danymi mógł bym wypiąć, ale może zwyczajnie nie ma potrzeby ?

-nie format, odświeżenie!. Według tego opisu:

Tak rozumiem Cię mimo to zdecydowanie wole czystą instalacje :). Przy okazji wgram od razu 8.1 Jakoś tym odświerzaczom nie wierze :stuck_out_tongue:

-widzę że nie dokońca przeczytałeś. Odświeżanie to procedura MS do naprawy systemu http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … h-reset-pc , uzyskujesz czysty system.

. Przy aktualizacji równiez masz możliwość uzyskać czysty system zachowaniem wszystkich własnych “skarbów” , tak zrobilem i wszystko działa :slight_smile: