Windows 8.1 Wykorzystanie dysku w 100%

Witam potrzebuje pomocy mam nowego laptopa z dyskiem : ATA Hitachi HTS54757 (750 gb)

 

PS.Ściągnąłem już Hd Tune i wykonałem scan, Co wrzucić, jakie screeny ? :slight_smile:

Proszę edytować Swój post i poprawić “KRZYK” w temacie wątku, same WIELKIE litery są traktowane jako krzyk w sieci. Zignorowanie zalecenia może zakończyć się usunięciem tematu z forum. Dziękuję za uwagę.

Według mojej oceny.  To awaria dysku. Stara technologia.  Ale nie jestem jasnowidzem.

 

HD tune odpal sprawdz temperatury. Może masz do kitu obudowe brak wentylatorów i w ten sposób układy czasami siadaja.

Obudowy jakie ja polecam to: Zalman 11 , Brutusa za 200 zł dobre chłodzenie ma.

 

Sprawdz dysk daj zrzut ekranu.  Ile ma tam health czyli żywotności. I wyniki zapisu odczytu tylko uważaj jak ci się tak grzeje może ci się przegrzac i ci komputer zrobi zwarcie.

 

Na własne ryzyko.

 

Jeżeli nie chcesz ryzykowac to serwis profesjonalny.

Sprawdz czy nie masz trybu pio zamiast dma na kontrolerze ide/ata w menadzerze urządzeń. Chociaż tak było chyba tylko w starych dyskach na szeroką taśme ata.

Przeczyść system i rejestr programem CCleaner. Wejdź w Narzędzia -> Autostart, a następnie usuń niepotrzebne wpisy autostartu. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, wykonaj screena listy autostartu i wrzuć na forum. 

Przeskanuj system (Pełne skanowanie) programem Malwarebytes Anti-Malware (o ile dysk wytrzyma i się nie przegrzeje)

Zdefragmentuj dysk twardy -> http://support.microsoft.com/kb/314848/pl