Windows 8.1 X64 - wolny dysk

Witam, Gry gram w Euro Truck Simulator 2 długo doczytuje modele na mapie, długo wczytuję CS:GO, podczas otwierania jakiegoś folderu słychać dysk i długo mieli dane. Dysk WD 1TB Blue podzielony na dwie partycje 120gb na system, reszta na gry, obrazki itp. Programów jakich użyłem to: CCleaner (używam raz na tydzień, po odinstalowaniu programów), ADWCleaner, malwarebytes, o&o defrag.

Przesiadka na 32 bity może coś pomoże, ale nie liczyłbym na to.

Już zamówiłem Corsair Vengeance 2x4GB. Bardziej mi chodzi jak oczyścić dysk… Czy już użyłem wszystkich możliwych programów ?

Użyj systemowego defragmentatora i sprawdź ustawienia pliku wymiany. Oraz gruntowny test dysku HDTune

Defragmentacja+CCleaner+Windowsowe czyszczenie dysku.

Systemowe oczyszczanie dysku (restart) , CCLEANER , CHKDSK , defragmentacja .

Defragmentacja ok, CCleaner ok, windowsowe oczyszczanie dysku ok, plik wymiany automatycznie sterowany przez windows, chkdsk ok (różni się czymś od hdtune?)

Tak. CHKDSK sprawdza system plików a nie błędy samego dysku czy jego osiągi.

Już na samym poczatku wszedłem w opcje i namieszałem coś tzn. benchmark: test speed po środku a block size 8mb. No i teraz miedzy czasie idzie gruntowny skan.

post-192882-0-30739400-1438877293_thumb.

post-192882-0-56158000-1438877300_thumb.

post-192882-0-64573600-1438877306_thumb.

post-192882-0-04032500-1438877314_thumb.

Jeśli chodzi o dysk parametr C7-Wartość  atrybutu wskazuje ilość błędów wykrytych  podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA.Wysokie wartości świadczą o uszkodzeniu podzespołów elektronicznych dysku. Jednocześnie parametr ten informuje nas o tym, że dysk ma problemy w komunikacji z kontrolerem (dysk<->płyta<-dysk). Najczęstszą przyczyną pojawiania sie tego błędu jest: uszkodzona wstęga (taśma),  zasilacz, uszkodzona elektronika dysku, uszkodzona elektronika płyty głównej."

Zacznij od wymiany kabelka,po wymianie wartość ma być stała, to wtedy jest OK

Wrzuć screeny z HD Tune Pro 5.60. Na starym HD Tune 2.55 nie warto niczego testować.

Racja, albo-CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

CRYSTAL DISK INFO 6.52 :

http://crystalmark.info/download/index-e.html

Kabel zmieniony. Czyli tej wartości C7 już nie cofniemy ?

Nie,wartość ma być stała,reszta parametrów -OK

No to doszła do mnie pamięć i odrazu komputer się ożywił szybciej reaguje na zadania jeszcze nie testowałem w grach. Parametr na razie w miejscu.