Windows 8.1 za 100 zł?

Witam

 

Dziś przez przypadek natchnąłem się aukcje na których to sprzedawane są klucze Windows 8.1 w kwocie do 100 zł ? Czy jest to realne i legalne ?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-2-e-0904&category=124282&order=p&search_scope=category-124282&string=Windows+8.1

Nikt poza MS nie ma prawa sprzedawać kluczy. Część w opisach aukcji wpisuje, że są partnerami MS i rozprowadzają klucze ich produktów, co jest oczywistą bzdurą. Kupno samego klucza nie jest zgodne z licencją.

Nie ma faktur, rachunków, e-mail w ogóle nie budzi podejrzeń (cybermazieb@wp.pl)… generalnie wygląda “legitymacyjnie”. Obok sprzedaje inny “lolek”… ale kupujących mają. Jak widać frajerów nie sieją… sami się rodzą.

Na niektórych aukcjach niby wystawiają faktury, na jednej z aukcji po sprawdzeniu regonu okazuje się że firma została zarejestrowana kilka dni temu. Jeśli to oszustwo dlaczego nic nie robią z tym pracownicy Allegro ?

***

Uważałbym na te klucze, zwłaszcza, że są sprzedawane z praktycznie świeżych kont. Mogą to być jakieś klucze z czegoś w stylu MSDN (np. AA), generalnie powinien taki klucz zadziałać, ale czy będzie to legalne/zgodne z licencją - raczej wątpię.

***

Co do meritum sprawa jest prosta - jeśli coś gdzieś kosztuje 4 razy taniej niż normalnie, to oczywiste, że jest albo kradzione albo podrabiane.

Przecie oryginalny system kupuje się tylko po to, żeby nie podpaść w czasie (hipotetycznej) kontroli policji (hipotetycznej bo od 11 lat mam internet i nie miałem żadnej). Jak jest klucz i naklejka to dopuszczają i nic Ci nie zrobią :slight_smile:

Naprawdę nie wiem o co się Wam rozchodzi. Nie Wy kupujecie te klucze, zostawcie to osobom które je kupują.

***

Sam klucz jeśli już.

 

Było pytanie, padła odpowiedź. Co dalej z tym zrobi jego sprawa.

OTy poleciał do kosza - proszę trzymać tematu, a nie prognoz bankructwa MS.