Windows 8.1 - znikające aplikacje

Witam,

Parę tygodni temu postanowiłem zainstalować sobie na komputerze darmowy pakiet Comodo i od tego czasu zaczęły się problemy. Zniknęły aplikacje pobrane ze sklepu Windows tzn. z poziomu sklepu widziane są jako zainstalowane na komputerze, natomiast gdy próbuje je odpalić pojawia się czarny ekran (zniknęły również emblematy z ikon). Był to jednak nie koniec problemów. Program ClassicShell służący do wyświetlania klasycznego menu znanego z poprzednich wersji Windows również przestał współpracować. Wyświetlane jest menu w wersji z Win 98’, dodatkowo w jakiejś niedopracowanej formie ( pojawiają się kwiatki typu $Panel$Sterowania czy System Shut Down). Sam program również się nie odpala. Na koniec przeglądając komputer zauważyłem, że zniknęła ikona programu Windows Defender, po dwukrotnym kliknięciu pojawia się komunikat, że Explorer.exe nie może znaleźć programu. Oczywiście odinstalowałem Comodo (które zresztą po paru dniach w wyniku jakiegoś błędu nie mogło pobrać nowych sygnatur wirusów!). Problem nie rozwiązał się. Przeskanowałem komputer Avastem Internet Security, jednak ten nie wykazał żadnych wirusów. Czy powyższy problem można rozwiązać bez przeinstalowywania systemu?

 

 

Po pierwsze - zdecyduj się w końcu w jakim dziale zakładasz wątek, i nie rób bajzlu.

Po drugie - bez wiedzy co masz poinstalowane w systemie, i jak to jest skonfigurowane - naprawianie tego co “się zepsuło” jest karkołomne, i zapewne pochłonie sporo czasu a wynik i tak będzie dyskusyjny.

Tak więc - spróbuj naprawy systemu, a jeśli nie pomoże - to pełna reinstalacja (czy jak wolisz - pełne odświeżenie systemu).

Przeinstaluj system. Tylko to pozostaje.

Zaczynając od najprostszych rozwiązań czy przywrócenie systemu do momentu, gdzie wymienione problemy nie występowały pomoże?

 

Spróbuj wyłączyć HIPS w ustawieniach

Skoro to 8 to może przywrócenie ustawień fabrycznych?

Przecież to jednoznaczne z wyczyszczeniem sobie partycji i ponowną instalacją programów