Windows 8.1 - zrywanie połączenia wifi


(Bombthewoorld) #1

Witam jeżeli temat taki istnieje proszę o przeniesienie kupiłem 8 dni temu laptopa ASUS F552CL-XX211H z systemem Windows 8 do którego wgrałem Windows 8.1 na czysto bez aktualizacji z 8, i wszystko jest w porządku oprócz połączenia z Internetem. Posiadam kartę sieciową WIFI Mediatek MT7630E 802.11bgn Wi-Fi Adapter , i drugą Realtek PCie GBE Family Controller. Problem polega na tym że co jakiś czas zrywa mi połączenie WIFI i nie chce się połączyć albo w ogóle nie widzi listy sieci WIFI podczas gdy inny komputer z win 7 lub Telefon z androidem nie ma problemu nie pomaga ponowne uruchomienie komputera dopiero jak zamknę system i włączę to sieć się pojawia próbowałem już wszystkiego , dzwoniłem nawet do Microsoft i pani powiedziała żeby odinstalować AVASTA smile.gif


(Longhorn2009) #2

Cytat z zagranicznego forum “Support for this mediatek wifi adapter is horrible”. O czymś to świadczy. Czy ten adapter wifi jest wbudowany w laptop czy sam go podłączyłeś?

http://forum.dobreprogramy.pl/sterownik-wifi-mediatek-mt7630e-windows-8-t469638/


(Bombthewoorld) #3

Ten adapter jest wbudowany , ale na windows 7 nie miałem takich problemów


(Longhorn2009) #4

To będzie kwestia sterowników z tego co widzę, ale ze względu na beznadziejne wsparcie producenta adaptera ze sterami pod win 8.1 może być różnie.

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=F552CL&p=3&s=564 spróbuj na sterownikach (wireless) ze strony asusa.


(Bombthewoorld) #5

mam te sterowniki niestety i nic ale połączenie zrywa rzadko ale jednak


(Dimatheus) #6

Bombthewoorld , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus