Windows 8/8.1 - legalność kluczy z Allegro

Nie myślałem, że to kiedykolwiek nastąpi, ale zgadzam się z Tobą :wink:

Jeśli jest to zgodne z prawem i legalne to nie widzę w tym nic złego , a wręcz przeciwnie.

W tym sęk, że nie jest zgodne. 

Ale to jest Twoje zdanie  i wolno Ci je mieć , na podstawie Twojej interpretacji licencji, jednak nie ma się to nijak do stanowiska Microsoftu, wyrażonego przez pracownika wsparcia tej firmy.

Nie przedstawiłeś żadnego dowodu na poparcie swojego zdania, poza głównie myśleniem życzeniowym i jakimś mitycznym pracowniku MS, do którego ciągle się odwołujesz. 

Ty również nie przedstawiłeś dowodu ,poza swoją interpretacją licencji, a co do pracownika i dowodu ,czy jest mityczny ? Nie, nie jest, czat był jak najbardziej prawdziwy , niestety nie zapisałem go sobie na dysku , ale nawet gdybym go miał to i tak bym go nie upubliczniał.Na jakiej podstawie oskarżasz mnie o jakąś fantazję lub mity w tym temacie?To teraz pofantazjujmy: może Microsoft chce w ten sposób zwiększyć swój udział w rynku? Może to jest właśnie jego strategia? I jako właściciel produktu , w tym wypadku Windows, ma pełne prawo zmieniać  lub interpretować licencje zgodnie ze swoja polityką  sprzedaży (byle nie stało to ponad prawem w danym kraju lub regionie), w przeciwieństwie do Ciebie czy kogokolwiek innego. Proponuję kontakt na własna rękę z pracownikiem Microsoftu, być może rozwieje Twoje wątpliwości , ja mam swoje zdanie, opieram się na informacjach od Microsoftu i tego się będę trzymał, a z Twoim się zgadzać nie muszę. Nikt nie jest nieomylny.

Zakupiłem ta wersje windows 8, zadzwoniłem na infolinie microsoftu, przedstawiłem sytuacje (powiedziałem że to sam klucz bez płyty naklejki itd) podałem wszystkie klucze, identyfikatory produktu itd. Uzyskałem odpowiedz ze jest to legalny Windows i legalnie zarejestrowany.

 

Nie wiem więc komu wierzyć :/.

Skoro dzwoniłeś do Microsoftu to sprawa jest jasna i nie wymaga komentarza :slight_smile: , natomiast interesuje mnie ,że tak powiem, techniczna strona zakupu tego oprogramowania. Czy długo się czeka na zgłoszenie konsultanta ze wsparcia sklepu, oraz co to jest za oprogramowanie służące do weryfikacji tokena(chodzi o sklep G2A)?I czy kupiłeś Windowsa bezpośrednio od G2A czy od innego użytkownika?Czy może kupiłeś na Allegro?

Przekonasz się komu wierzyć, kiedy policja wpadnie do Ciebie na herbatkę :wink:

Kupił klucz w dobrej wierze, ma na to dowód zakupu, Microsoft twierdzi że klucz jest legalny. Nikt mu nic nie zrobi.

Co najwyżej klucz zostanie zablokowany jeżeli okaże się że nie powinien być jednak odsprzedawany.

Dokładnie, zgadzam się w 100%, w końcu Microsoft wie lepiej czy sprzedaje oryginalny produkt :smiley:

W dobrej wierze? Aleś naiwny.

O to się nie martwię, raz że gdyby mieli przychodzić do domu każdej osoby która ma “nielegalny” system to nic innego by nie robili, dwa życze powodzenia w deszyfracji dysku (21 lat ?).

Chodzi o sam fakt że nie lubię używać czegoś do czego nie mam prawa.

 

 

 

Klucz dostałem jakieś 10 min po zapłacie. Nie wiem o jaki token chodzi. Kupiłem z pierwszego linka.

Zaczynam się obawiać, że kłania się tu umiejętność czytania ze zrozumieniem (nawiasem mówiąc bardzo przydatna :wink: ) ,i chodzi jedynie o liczbę nabijanych postów, tu cytat z postu kolegi  Suami777 " … zadzwoniłem na infolinie microsoftu , przedstawiłem sytuacje (powiedziałem że to sam klucz bez płyty naklejki itd) podałem wszystkie klucze, identyfikatory produktu itd. Uzyskałem odpowiedz ze jest to legalny Windows i legalnie zarejestrowany" .

Gdyby kolega Suami777 nie działał w dobrej wierze,to nie sprawdzałby klucza na infolinii producenta systemu, a przyjął za pewnik ze system jest legalny, to chyba logiczne?

 

A ja życzę powodzenia w odzyskaniu komputera. W sytuacji braku możliwości odczytania zawartości dysku mogą go trzymać bardzo długo jak się uprą. 

W sklepie G2A konsultant weryfikuje ,po zakupie z opcją G2A Shield , otrzymany ciąg znaków (token) i dopiero podaje właściwy klucz , tak przynajmniej pisze na stronie G2A, dlatego chciałem się dowiedzieć jak to wygląda od strony praktycznej. A jeśli kupiłeś na Allegro, to zapewne, po prostu klucz przychodzi na e-maila .

Temat uważam za wyczerpany. Jeżeli chcecie dalej się spierać, kontynuujcie na kanale prywatnym.