Windows 8/8.1 - legalność kluczy z Allegro

Witam, z racji oprogramowania działającego w firmie zostałem zmuszony do rezygnacji z linuksa na prywatnym komputerze i instalacji Windows 8.

Aktualnie mam piracka wersje windows 8, ale jestem przeciwny piraceniu softu, dlatego chce niezwłocznie kopic licencje win8, chodząc na allegro znalazłem klucze po 90zl, czy te klucze będą legalne ? Jakie obostrzenia są co do takich kluczy ?

 

Przykłady:

 

http://allegro.pl/microsoft-windows-8-1-32-64-bit-pl-cd-key-automat-i4547512691.html

http://allegro.pl/windows-8-1-professional-32-64bit-klucz-oryginal-i4571505269.html

Te klucze być może zadziałają (aktywują), ale tak postawiony system na pewno nie jest zgodny z licencją. W razie kontroli nie masz żadnego dowodu na legalne pochodzenie oprogramowania.

 

A jakie są kary za używanie nielegalnego oprogramowania w firmie, to już sobie poczytaj.

To do użytku domowego, czyli co myślicie że nielegalne ?

Niezgodne z licencją.

 

Windows 8.1 w wersji OEM kupisz za nieco ponad 300 zł. 

A dlaczego to jest niezgodne z licencją?

A to nie są tylko Upgrade’y?

Cześć,

 

Zapewne dlatego, że

 

Nie żartujcie sobie, co ma wspólnego jedno z drugim. Jeżeli klucze są legalne i w legalny sposób kupione to dlaczego ma to być niezgodne z licencją?

Kupujesz klucz i masz dowód jego zakupu.

Gdyby było inaczej wszystkie gry sprzedawane online były by “niezgodne z licencją”.

Hmm coś w tym jest, ale M$ nie przewiduje innego rodzaju zakupu licencji, niż razem z systemem operacyjnym.

Ponieważ MS nie oferuje sprzedaży samych kluczy. Legalny system to taki zakupiony razem z nośnikiem z hologramem i naklejką.

Wystarczy wejść na Microsoft Store i tam można kupić Windows 8.1 za 119$ z możliwością pobrania obrazu systemu. Żaden nośnik ani hologram nie jest wyznacznikiem legalności.

Wciąż jest to system wraz z kluczem i dowodem zakupu (fakturą), choć nie musisz go pobierać. Poza tym MS jest jedynym i oficjalnym sprzedawcą licencji tą drogą. Kupując klucz na allegro płacisz de facto za pirata.

Jest na forum wątek dotyczący Windows8/8.1(https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html) za 50 zł , http://forum.dobreprogramy.pl/windows-8-za-50z%C5%82-t478776/ i w ostatnim poście pisze, że według wsparcia microsoft, jest to wersja legalna , więc chyba się mylisz albo na własna rękę interpretujesz licencję i też się mylisz

Pomoc MS słynie, że od czasu do czasu potrafi podać nowy klucz po podaniu przez dzwoniącego klucza znajdującego się na czarnej liście. Jednym słowem, to co powiedział jakiś facet/pani z MS niekoniecznie musi się zgadzać z zapisami licencji.

Niemniej jednak można spokojnie traktować to jako oficjalne zdanie przedstawiciela Microsoftu w Polsce i jako takie uznać za wiążące.W końcu to Microsoft jest autorem i właścicielem licencji , a wszelkie interpretacje tejże licencji, dokonywane przez przysłowiowego Kowalskiego, siłą rzeczy maja mniejszą wagę i są jedynie domysłami w stylu: co autor miał na myśli.

Po drugie: Microsoft nie jest jedynym sprzedawca licencji w formie elektronicznej , jedynie rekomenduje kupno takiej poprzez swoją stronę (taka dostałem sugestię w czasie “czatowania” z konsultantem Microsoftu, jednak nie było ani słowa o tym ,że klucze sprzedawane przez G2A , są nielegalne)

Żadnego przedstawiciela MS, tylko jakiegoś anonimowego pracownika pomocy technicznej.

 

Wiążące to są umowy i licencje. 

No to pokaż gdzie w licencji do Windows 8 jest napisane że klucze może sprzedawać tylko Microsoft.

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2012/03/nie-sprzedasz-juz-klucza-do-windows-z-technetu-na-allegro.aspx

 

A tutaj FAQ odnośnie licencji, jeśli znasz angielski 

http://www.microsoft.com/OEM/en/licensing/sblicensing/Pages/licensing_faq.aspx#fbid=JcbwnO_Nxfs

Tak, pracownika pomocy technicznej , zapomniałeś dodać,że Microsoftu , a zapytanie do wsparcia Microsoftu dotyczyło właśnie licencji i legalności, i właśnie taki specjalista się zgłosił na czacie. Mało tego, po podaniu linku do sklepu G2A (https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html ) , nie było ani słowa o tym ,że jest to nielegalne, a weryfikacja mogła by nastąpić ewentualnie po podaniu klucza , a jak napisałem wcześniej, jedynie sugestia skorzystania ze sklepu Microsoftu. Wydaje mi się ,że jednak konsultant z Microsoftu ma zdecydowanie pewniejsze informacje oraz odpowiednie kompetencje do tego, aby stwierdzić legalność ich produktu lub ją wykluczyć  (w wypadku tego linku,według Twojej wypowiedzi, powinen natychmiast wykluczyć legalne pochodzenie tych kluczy ). A osoba prywatna, oczywiście ma prawo wyrazić swoje zdanie, jak również swoją interpretację danego zagadnienia, jednak nie ma ono żadnej wagi, w stosunku do opinii konsultanta piszącego w imieniu Microsoftu. Czasami mam wrażenie, że niektórzy ludzie próbują (być może nieświadomie) być bardziej “papiescy od papieża”.

 

Natomiast  z  drugiej  strony mam nieodparte  wrażenie, że niektórzy łowcy  “okazji” mają  wyłączone  poczucie  zdrowego rozsądku i chęć zaoszczędzenia 200 zł  włącza im zaćmę na oczach  :P