Windows 8/8.1 Live CD lub całość w RAM-ie

Witam,

Czy jest możliwość by Windows 8 lub betę Windows 8.1 mieć w Live CD lub zainstalować całość w RAM-ie? Chcę przetestować nowe wersje okienek (nie jako maszyna wirtualna), ale chcę to zrobić tak, by nawet bajt mi w dysku twardym nie uległ zmianie za sprawą nowego systemu.

Mam 6 GB RAM-u. Windows 8 ma wymagania, by minimalnie komputer posiadał 13 GB pamięci (x86) na pliki systemu operacyjnego. Ale pewnie zainstalowany system mniej “waży”. Ja nie chcę tam instalować jakiś aplikacji (a nawet jak bym chciał to mi pamięć nie pozwoli), chcę tylko posprawdzać funkcję systemu. Jeśli 6 GB to za mało to może 8 GB wystarczy? Możliwe, że dokupię RAM za niedługo…

Co o tym myślicie? Da się tak, czy muszę robić jakieś vhd (czy jakoś tak…), maszynę wirtualną albo jakieś jeszcze inne sposoby użyć?

A w jaki sposób chcesz system Windows 8 lub betę 8.1 zainstalować w pamięci RAM ? Otóż nie da rady. System i tak musi być zainstalowany na dysku twardym.

Proponuję spróbować dysku VHD lub funkcję ToGO.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-To- … 38074.html

jak system ma wymagane 13GB na dysk systemowy to bez 15GB bym nie podchodził czyli bezsens a livcd nie ma

Hm… No myślałem, że przed uruchomieniem wczytywania danych Windowsa włączy się jakiś loader (no to akurat z HDD albo CD/DVD/PEN), który utworzy dysk znajdujący się w RAM-ie i system będzie to widział jako zwykły dysk HDD, ale on by był w RAM-ie.

Ale poleciałem z fantazją… Jak się nie da to trudno ;( A może Live CD? Jest taka wersja nowych okienek?

Dodane 26.07.2013 (Pt) 18:58

Aha ;(

Dodane 26.07.2013 (Pt) 18:59

Moment, zaraz zobaczę…

Owszem, da się, a rozwiązanie “RAM dysk” nazywa się.

Zainstalowany system dużo zabiera, człowieka bierze *****,

Ostrzegam przed stosowaniem takiego słownictwa.

bo nawet wersja RT, zabiera gigabajty te (ponad połowa z dysku 64GB).

Dlatego jeśli nie masz pan rzeki RAMu, nie instaluj w RAMie chłamu.

dlatego pisałem wcześniej

czyli trzeba by mieć te 16GB ramu a nawet więcej

A ja myślałem, że mam dużo RAM-u… :?

Windows To Go to jest takie coś jak Live CD (z zapisem ustawień, plików itd.)?

Dodane 27.07.2013 (So) 11:50

4lpha ,

:lol:

Coś takiego tylko potrzebujesz dysku z możliwością utworzenia dwóch partycji jednej ok 30GB i drugiej ok. 350MB.

Najlepiej dysk zewnętrzny z USB 2.0/3.0 lub pendrive koniecznie 3.0.

A czy dysk zewnętrzny musi być pusty?

AFAIK tak

Nie musi być pusty ale tylko jeżeli zastosujesz się do tego poradnika. Zalecam jego uważne przeczytania i nie wykonywanie wszystkich punków a najlepiej kopię danych.

Ja zastosowałem się do tego poradnika:

http://tweaks.com/windows/52279/how-to- … usb-drive/