Windows 8/8.1 Pro vs Enterprise?

Witam w tym temacie/blogu jak zwał tak zwał. Chciał bym się dowiedzieć jakie są dokładnie różnicę między wersjami systemu operacyjnego Windows 8/8.1 Enterprise a wersją Pro tego systemu. Domyślam się ,że większą ilością drobnostek pod komputery firmowe/biurowe. Jeśli ktoś ma wiedzę czym dokładnie się różnią te dwie wersje Windows 8/8.1 to na dole jest wolna przestrzeń do rozpisania.

Wątpię czy na temat Win8 coś znajdziesz. Natomiast o różnych wersjach Win10 jest sporo i to nawet szczegółowo.

https://www.microsoft.com/pl-pl/windowsforbusiness/compare

Wszystkie mają wspólną cechę. Były “przejściówkami” do systemu Windows 10, nie wartymi rozwijania problemu.

PRO jest dla użytkowników domowych i małych firm. Enterprise jest dla korporacji. Tyle w temacie. A resztę można doczytać co dodatkowo mają firmy/korporacje, a czego nie ma użytkownik domowy.

Zalety Enteprise są możliwe do wykorzystania tylko w środowisku domenowym. Zarządzanie ekranem startowym, wyłączenie telemetrii, sideload aplikacji WinRT, wszystkie te rzeczy wdraża się przez Active Directory.

Nawet aktywacja działa inaczej. System zakłada obecność w środowisku z serwerem aktywacji.
Te słynne zalety “użytkowe”, w postaci na przykład braku aplikacji Metro (WindowsApps puste, dostępne tylko VPNy, Ustawienia, Sklep i OneDrive) da się osiągnąć edytując źródło instalacyjne 8.1U3.

1lajk

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions#Windows_8_Enterprise

Tu masz tabelkę z różnicami.

1lajk

To w sumie koniec tematu sadaj72 i wielkipiec dzięki za informacje oraz źródło informacji. Normalnie powinniście lecieć na tej stronce na licencji beerware czyli za odpowiedz piwko stawiane przy najbliższej okazji/najbliższym spotkaniu.