Windows 8, a DreamSpark Premium

Chcę skorzystać z programu DreamSpark Premium, ale ciągle czekam na aktywację. Czy w tym czasie mogę zainstalować sobie na komputerze wersję windows 8 tą 90 dniową, ogólnodostępną, a potem w ramach wspomnianego programu wpisać tylko nowy klucz? Czy też muszę czekać na aktywacje mojego konta, a potem dopiero ściągnąć wersję z centrum pobierania DreamSpark Premium?

Raczej nie. Ogólnodostępna wersja to Enterprise, a na DreamSparku jest zwykła/Pro.

Dreamspark ma wersję Windows 8 Pro. Nie ma tam wersji Enterprise więc to odpada. Radziłbym poczekać albo pospamować adminowi by się ruszył z aktywacją konta DreamSpark.

A czy w ramach DreamSpark mogę pobrać i używać np. windows 8 i inny windows np.7? Czy mogę mieć tylko jedne, jakikolwiek windows?

W ramach DreamSpark możesz mieć zainstalowane kilka systemów Windows obok siebie ;).

Po jednym z każdego rodzaju, bo system nie da ci wielu kluczy do jednego rodzaju systemu :slight_smile:

Czyli mogę legalnie ściągnąć i używać np. windows 7 i 8?

I chyba wszystko jasne.

Czy autor napisał w pytaniu, że chce mieć 2x windows 7 obok siebie? Bo nie zauważyłem by tak było więc nie rozumiem poprawiania mojego postu #-o