Windows 8 a przednie gniazdo audio

Witam.Mam problem ale zacznę od początku. Dziś zakupiłem sobie Windowsa 8 pełen przekonania co do tego Windowsa ( testowałem go na lapku) postanowiłem zainstalować go na PC. wiec zacząłem wszelkie porządki przed formatem ( wcześniej korzystałem z widn7) wreszcie format instalacja, i pięknie ładnie dopóki nie doszło do wątku przedniego panelu audio. Problem powszechnie znany i rozpisywany w internecie więc dlaczego po raz kolejny go poruszam a to dlatego, że wcześniej na wind 7 przedni panel działał mi doskonale po restarcie niestety … nic z tego. ani słuchawki ani mikrofon co do USB nie sprawdzałem, płyta główna to ASUS P5KPL-AM szukałem sterowników pod wind 8 ale nic z tego, może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał a teraz chce się podzielić jak mu to się udało ? :?:

Masz dźwięk ? Jeśli tak to szukaj w ustawieniach sterownika. Jeśli go nie masz to spróbuj zainstalować sterowniki z w7 w trybie zgodności.

Jeżeli chodzi o dźwięk na tej płycie to sterowniki pobierz ze strony VIA (http://www.via.com.tw) dla VIA VT1708B. Są wszystkie stery dla Win 8.