Windows 8 a USB 3.0

Witam.

Mój sprzęt to laptop ASUS K56CM + Windows 8 64-bitowy. No i wszystko jest dobrze poza tym, że miało być extra szybkie USB 3.0, a tymczasem u mnie ono nie działa.

Na stronie Asusa jest driver USB 3.0 lecz jedynie pod Seven. A co z ósemką? Sterownik z 7 nie chcę się zainstalować pod 8.

Czyżby najnowsze dzieło Microsoftu nie obsługiwało USB 3.0? Na to wygląda - choć nie chcę mi się wierzyć… :wink:

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam.

Windows 8 obsługuje na poziomie natywnym standard USB 3.0 XHCI ale nie może być zbyt pięknie. Zapoznaj się z tym tekstem: http://plugable.com/2012/12/01/windows- … ontrollers

ja mam kieszen zewnetrzna NATEC na dysk 2,5 cala pod usb 3.0 i tez windows 8 64 bit nie chce poprawnie podlaczyc mi dysku hdd wsadzonego w ta kieszen. jak podlaczam kieszen przez porty usb 3.0 windows podlacza dysk, pokazuje sie na chwile katalog z folderami po czym rozlacza i znowu podlacza i tak w kolko. o dziwo kieszen dziala pod usb 2.0. wyprobowalem sposob podany powyzej i dalej zadnej poprawy. na stronie nateca nie ma zadnych sterownikow. nie wiem co robic.

Spróbuj zainstalować jako administrator i zgodnie z systemem windows 7. Powinno odpalić, chociaż asrocki też mają problem z XFast Usb, który nie chce działać z tym systemem.

Mam Asusa X53SK i na Window 8 system sam sobie zainstalował sterowniki USB 3.0 i wszystko jest ok. Mogę też sam to zrobić instalując ręcznie sterowniki, ale nie ma takiej potrzeby. Oficjalnie laptop ma tylko wsparcie dla Windows 7 64 bit.