Windows 8 a Windows 8.1 a licencja?

Witam na stronie MSDN ,można wyszukać (Windows 8.1 Symbols (x86) - (English) 628 MB) ,co by znaczyło że taka będzie wielkość Service Pack 1 do Windows 8, plus do tego język Polski więc może się zrobić pewnie z 800 MB.

I mam pytanie,jeśli pojawi się Windows 8.1,czy posiadać licencji do Windows 8 może ją na czysto wgrać ?, czytałem coś na komputer świat ,że klucz do aktywacji zostaje ten sam ,ale zmienia się klucz do uruchomienia interfejsu,przy wgrywaniu systemu,więc coś mi się wydaje,że nie będzie taka aktualizacja,zgodna z licencją ?.

Tutaj jest link do strony msdn ,nikt nie podawał że to aż tak spora będzie aktualizacja.Ciekawe ale pewnie z 2-3 GB ubędzie na dysku.

http://msdn.microsoft.com/en-us/subscri … downloads/

Przeniesiono z działu Windows 8.

Windows 8.1 Symbols to tylko symbole dla debuggera. Ich wielkość nie ma nic wspólnego z wielkością samego systemu.

W obecnej chwili Windows 8.1 na MSDN jest zwykłym obrazem ISO, z nowymi kluczami aktywacyjnymi, i notabene rzeczywiście zajmuje nieco więcej niż Windows 8.

Nie wiem jak wygląda kwestia licencji, ale przy czystym wgraniu Windows 8.1 nie przyjmuje on klucza od Windows 8 - wymaga klucza od 8.1.

Po zainstalowaniu jednak, przyjmuje klucz od Windows 8 (w slmgr) i się z nim bez problemu aktywuje.