Windows 8 aktualizacja do 8.1 daje poprawki, czy same błędy?

Hej,

 

chciał bym się spytać czy tylko u mnie aktualizacja windowsa 8 do 8.1 przyniosła same błędy zamiast poprawek? Po zakupie laptopa od razu go zaktualizowałem do 8.1. Dzięki temu nie mogłem się połączyć z moim wifi, ekran startowy zrobił się uboższy, itp. Aż byłem zmuszony do przywrócenia laptopa do ustawień fabrycznych. W windows 8.1 musiałem się kablem podpinać żebym miał wifi, w starym 8.0 wystarczy że mam router podłączony do prądu i działa bez problemowo. Skoro 8.1 przynosi same błędy to po co taką “poprawkę” wypuszczać bez przetestowania?

Z powodzeniem używam W8.1 i nie zaobserwowałem problemów podobnych do Twoich. W moim odczuciu jest nawet lekko szybszy od W8. Jedyny błąd jaki miałem to z HDMI z powodu starej karty graficznej ale i to udało się rozwiązać.

 

Czym objawia się problem z wifi u Ciebie? Nie znajduje w ogolę sieci czy tez bezskutecznie próbuje się połączyć?

Znajduje sieć ale ma problem z połączeniem. Najpierw jest napisane: Trwa łączenie z siecią, potem łączenie trwa dłużej niż zwykle, a potem, udało się połączyć ale połączenie jest ograniczone. I niby się połączyło, ale internetu i tak nie ma, a w 8.0, z którego teraz korzystam, ten problem nie występuje. Zastanawiam się tylko czy w ogóle mi się opłaca instalować ten patch do 8.1, jeśli zamiast poprawek wprowadza on błędy …

Sprawdź na stronie producenta laptopa czy jest wsparcie dla Windows 8.1. Jeżeli nie ma to takie urządzenia jak: wifi, kamera, czytnik linii papilarnych itp. mogą przestać działać ze względu na niekompatybilne sterowniki. Nie jest to błąd Microsoft-u tylko producenta sprzętu.

 obecnie pracuję na 32 bitowej wersji 8.1 . Poprzednio używałem Win 8,0 (32 bity)   dałem aktualizację i system się rozjechał na dobre… Pomogła  nowa instalacja Win 8.1  Instalacja na czysto… Po tym dictum  Win 8.1  jest deczko szybszy i sprawniejszy… niż W 8.0 . Ale nie ma takiej wielkiej  różnicy w działaniu  Win 8.1 jak w przypadku przejścia z WP 8.0 na WP .8.1