Windows 8- aktualizacja na innym dysku

Chcę zaktualizować xp do 8-mki. Podkreślam zaktualizować, bowiem aktualizacja chyba działa tylko na poprzednich windowsach, a ja chce zainstalować windows 8 na dysku ssd. Xp mam na HDD i tam kupię aktualizację. Czy będzie możliwe zrobienie tego?

EDIT: Zadaję takie pytanie, ponieważ na stronie microsftu napisali, że:

link do strony http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-8/clean-install

Tak, możesz wykonać czystą instalację na nowym dysku. Jedynym warunkiem w takim przypadku jest usunięcie systemu, z którego przysługuje Ci możliwość zakupu aktualizacji (w tym przypadku Windows XP).

@Gargamel.pce

Stawiałeś Windows 8 Upgrade na czystym dysku? Pytam z ciekawości, bo ja próbowałem Windows 7 Upgrade i na czystym dysku nie da się go zainstalować. Wyświetla się komunikat informujący o tym, że ta wersja systemu nie jest przeznaczona do instalacji na nowym sprzęcie.

:roll:

@SilberPunkt

Owszem da się (w przeciwieństwie do aktualizacji wcześniejszych produktów M$).

Pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

Pytałem z ciekawości, bo 8 Upgrade jeszcze nie miałem w łapach… nie wiem w czym nie mam racji ale to już nieważne… Dzięki za info.

Pozdrawiam…

:roll:

Jestem teraz trochę zagubiony, bo jak widać powyżej(mój cytat ze strony o windowsie) wszystko się trochę chyba komplikuje. Może nie rozumiem, ale piszę.

@gargamel.pce

Napisałeś, że muszę usunąć xp. Na SSD tego nie zrobię, bo tam nie mam, a XP mam tylko na aktualnym HDD. Jeśli dobrze rozumiem, microsoft zaleca instalacje systemu, ale nie na 100% czystym dysku. Tylko ze starym systemem, więc niewiem w jaki sposób mam zainstalować Windows 8 na SSD. Powtarzam, że jestem trochę zagubiony i możliwe, że piszę błędne informacje.

Pisząc, że musisz usunąć miałem na myśli to, że nie wolno Ci (zgodnie z postanowieniami licencji oraz warunkami promocji) użytkować jednocześnie tych dwóch systemów operacyjnych.

Montujesz nowy dysk SSD do kompa, wkładasz nośnik z Windowsem 8 do napędu, uruchamiasz komputer z CD/DVD i wybierasz opcję Czystej Instalacji :slight_smile:

To wszystko :slight_smile:

Dzięki :slight_smile:

No to teraz chyba wszystko mi wyjaśniłeś :slight_smile:

Temat chyba do ZAMKNIĘCIA :slight_smile: