Windows 8 - Automatyczna naprawa nie działa- wydzielono

Dell Inspiron 7720 z zainstalowanym Windows 8. Chciałem zainstalować Windows 7, sformatowałem partycję na której był system. Windows 7 nie mogę zainstalować na żadnej partycji bo są GBL czy jakoś tak. Chciałem zatem powrócić do Windows 8, odzyskać go lub zainstalować od nowa. Żadne próby naprawy, odzyskiwania się nie powiodły, ponieważ zawsze jest na końcu jakiś błąd lub jakaś niemożność. Nowa instalacja z płytki również niemożliwa bo pokazuje się błąd że dysk/partycja jest zablokowana. Na drugiej partycji z danymi mam ważne dane których nie mogę stracić.

Pytanie: Jak postawić jakikolwiek system by nie stracić tych danych?

Wydzielono z: windows-automatyczna-naprawa-nie-dziala-t534863-15.html . W przyszłości proszę założyć własny temat a nie podpinać się pod istniejące!

http://www.linuxlive.pl/ wypal sobie na płytkę cd lub na pena Zgrasz sobie ważne dane na cd itp

Po uruchomieniu komputera (tryb UEFI) pokazuje się napis: Przygotowanie automatycznej naprawy -> Diagnoza komputera -> Próba naprawy a następnie komunikat na niebieskim tle: “Narzędzie do naprawy automatycznej nie może naprawić… i button OPCJE ZAAWANSOWANE lub ANULUJ”.

Klikam OPCJE ZAAWANSOWANE, tam mam: Kontynuuj uruchamianie Win8 (wracamy do punktu wyjścia), Zamknij, Użyj urządzenia, Rozwiąż problem.

Klikam ROZWIĄŻ PROBLEM, tam mam: Resetuj ustawienia (gdy wybieram otrzymuję info “nie można zresetować… brak wymaganej partycji dysku”), Odśwież komputer (gdy wybieram dostaję info że “dysk na którym został zainstalowany system Windows jest zablokowany. odblokuj i spróbuj ponownie”), Dell Backup and Recovery (na wstępie pokazuje że nie znalazł problemu, klikam dalej otrzymuję info że aby zainstalować system wybierz kopię zapasową lub włóż dysk do napędu oraz mam listę tych niby kopii, na liście jest coś jednego odwołujące się do napędu lokalnego, zaznaczam to i klikam dalej, otrzymuję error przy punkcie odczyt z dysku - error Błąd 0x4… i jeżeli będzie się powtrzał żeby skontaktować się z Dellem).

Mam również kolejną zakładkę Opcje zaawansowane, a tam: Przywracanie systemu (gdy wybiorę otrzymuję komunikat że nie można odnaleźć woluminu rozruchowego), Odzyskiwanie obrazu systemu (dostaję info że nie można odnaleźć obrazu systemu) oraz Naprawa automatyczna (czyli to co się dzieje po uruchomieniu komputera).

Partycje na dysku są następujące:

DANE - C (danych na tej partycji nie mogę stracić)

ESP - E

DIAGS - F

Lokalny - G

WINRETOOLS - H

Lokalny - I (to ta partycja na której był Win8 i którą sformatowałem - teraz nie mogę na nią wejść, każe mi formatować ale już się nie da),

PBRIMAGE - J

WINRETOOLS - K

PBRIMAGE - L

BOOT - X

Zależy mi by zainstalować Win7 x64 (mam płytkę) i nie stracić danych z partycji C z danymi.

Jeżeli tego nie da się zrobić, to chcę ponownie zainstalować/przywrócić ten Win8 (płytkę też mam, ale ściągniętą bo do komputera nie dostałem).

Tylko jak tego dokonać jak nic nie trybi?

W tym linku jest coś dla mnie bo patrzę i nie znajduję?

Instalator Win8 z płytki odpala się tylko w trybie Legacy (najpierw otrzymuję biały napis na czarnym ekranie ‘Operation system not found’ a po nacisnięciu jakiegoś klawisza ładuje się instalator.). Klikam Install now, ale otrzymuję błąd - ‘The product key entered does not match any of the Windows images available for installation. Enter a different product ket’. Ja żadnego klucza nie podawałem, więc?

Instalator Win7 z płytki również odpala się tylko w trybie Legacy. Przy wyborze partycji na system dostaję komunikat z żółtym trójkątem że nie można zainstalować systemu na tym dysku, ponieważ dysk ma styl partycji GPT.

W trybie UEFI ładuje się ta próba automatycznej naprawy.

Z góry dzięki za pomoc! !!

Cześć *aeao- nie jestem kompetentnym w udzieleniu porady, ale znalazłem link o takiej tematyce. Nie wiem na ile ci on będzie pomocny w rozwiązaniu twojego problemu- zobacz i sprawdź http://www.centrumxp.pl/Windows8/2478,I … -UEFI.aspx