Windows 8 - Automatyczna naprawa nie działa

Cześć!

Mam problem, który wynikł mi 2 dni temu. Wcześniej sporadycznie pojawiał mi się jakiś błąd, który po kilku ponownych uruchomieniach sam się naprawiał. Jednak teraz jest całkiem inna sprawa. Po wielokrotnym ponownym uruchomieniu wyskakuje komunikat, że automatyczna naprawa, nie zdoła naprawić tego błędu (coś tego typu) i odnosi się do ścieżki C:\Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt. Próbowałem odpalić Ubuntu live z płytki, ale nie chce mi boosta zrobić z płytki. Tryb awaryjny nie chce się włączyć, tylko od razu przechodzi do automatycznej naprawy. Punktu przywracania systemu mi nie wykrywa. Co mam zrobić? Płytki nie mam (z lapkiem dostałem tylko sterowniki, bez windowsa, którego ściągnąłem, ale mam na dysku do którego nie mogę się dostać). Na dysku mam ważne pliki, więc format nie wchodzi w rachubę…

// Nie zauważyłem działu odnośnie Win 8. Jeśli można prosić moderatora o przeniesienie go do tamtego działu, to byłbym wdzięczny :slight_smile:

Zacznijmy od tego czy system jest oryginalny?

Tak. Laptop został zakupiony z od razu zainstalowaną 8.

Wyczytałem na anglojęzycznym forum, że ktoś miał problem po zainstalowaniu aktualizacji do Eseta 5 (którego właśnie posiadam), aczkolwiek w tamtych przypadkach ludziom proponowali przywracanie systemu itp, co u mnie nie sprawdza się, bo nic nie działa. Jedyne co to wejście do biosa, okno dialogowe i praktycznie tyle…

Pożycz płytę i spróbuj naprawić system.

Właśnie napisałem do ludzi, ale niestety nikt nie posiada… Mieszkam w 10 tys mieście, a ludzie jak kupują, to od razu z wgranym systemem na komputerze. Mało kto też u mnie przesiada się na 8.:confused: Gdybym dostał się do dysku, to byłoby dobrze, bo tam mam instalkę, a teraz piszę ze starej stacjonarki, a ściąganie nowej pisze, że będzie trwało kilkanaście godzin (właśnie ją ściągam)…

A w biosie masz ustawiony napęd dvd przed dyskiem twardym w opcjach bootowania?

Teraz nie mogę w ogóle dostać się do biosa:? Zmieniłem U***(wsyzstko duże litery, już nie pamiętam) na Legacy, to teraz pokazuje mi konsoli i pisze:

reboot and select proper boot device

or insert boot media in selected boot device and press a key.

Tylko, że jest włożona płytka ubuntu , a nie mogę nacisnąć żadnego przycisku. Podczas odpalania wciskałem del, f8, f12 (już nie pamiętałem które otwiera biosa) i nic…

Wcześniej miałem CD/DVD na pierwszym miejscu, aczkolwiek nie pamiętam, aby na liście do wyboru był twardy dysk, może że przeoczyłem go…

Podaj chociaż model laptopa, w niektórych dosyć specyficznie można wejść do biosu (np w sony vaio).

co do linuksa- wyłączyłeś secure boot uefi zanim próbowałeś odpalić live cd?

reboot and select proper boot device

or insert boot media in selected boot device and press a key.

odnosi się do zewnętrznego napędu który ustawiłeś jako pierszy do bootowania (wygląda jakbyś chciał odpalić kompa z pendrive), z tym że jeżeli masz secureboot czy uefi czy inne jakieś dziadostwo włączone to nie odpalisz kompa z usb (i upewnij się że dobrze zainstalowałeś na nim linuksa). Opcje to możesz wyłączyć w biosie.

Laptop to MSI cx61, I5, GF GT645m; 8gb DDR3, 500gb HDD.

Wcześniej nie, a gdy uefi wyłączyłem, to pojawił się podany wyżej komunikat i nic nie można kliknąć (wpisać). Jaki pierwszy do bootowania był CD/DVD. Płytka jest dość stara, ale z tego co pamiętam, to nie miałem z nią problemów, bo raz jej używałem (była mi kiedyś potrzebna w podobnej sprawie). Uefi przełączyłem na jedną możliwą opcję “Legacy” i po tym właśnie pojawia mi się owy komunikat. Teraz to nawet do biosa nie mogę się dostać :confused:

Płytkę jak tak sprawdzę, na tym komputerze…

// Po sprawdzeniu płytki na stacjonarce. Fakt, nie odpala z boota, choć na Windowsie już otwiera się okienko i jest napisane, że to wersja live, choć jakby się cięło i wyskoczyły dwa małe błędy chyba w odczycie jakiś plików, więc pewnie dlatego nie mogę odpalić go na laptopie.

Znalazłem też sposób na zawieszaniu się przy bootowaniu z płyty(na laptopie) - wystarczyło wyjąć płytę i ponownie ją włożyć.

Więc sądzicie, że sprawę załatwi płyta z win 8?

powinna, ewentualnie spróbuj też nagrać i uruchomić jako live cd płytę z jakąś dystrybucją linuksa jeżeli zależy Ci na szybkim dostępie do danych

A więc tak. Dostałem się ubunciakiem do plików, ale tylko z “d”, bo linux uważa, że win jest w stanie hibernacji i nie może dojść do “c”, gdzie miałem instalkę win 8, do której chciałem się dokopać. Ale już ściągnąłem nową.

Po małych problemach mam instalkę wina, która działa, tylko jest jeden problem. Po wybraniu “napraw komputer” pokazuje się niebieski ekran, więc idę wedle rozsądku “rozwiąż problem” -> “odśwież komputer”. I w tym miejscu wyskakuje błąd:

Dysk, na którym został zainstalowany system Windows, jest zablokowany. Odblokuj dysk i spróbuj ponownie.

Cóż teraz zrobić? – Dodane 10.06.2013 (Pn) 18:45 – Można więc jakoś “odblokować dysk” z poziomu biosa lub obecnego stanu? Jak mogę przeprowadzić naprawę systemu? – Dodane 11.06.2013 (Wt) 2:50 – Dodam jeszcze, że przy użyciu opcji resetuj pokazuje się komunikat:

"Nie można zresetować ustawień do stanu początkowego. Brak wymaganej partycji dysku."

Dodatkowo doinstalowanie W8 jest niemożliwe, bo wymusza normalne uruchomienie z dysku i naprawienie z UEFI (co nie udaje się).

zablokowany-dysk-twardy-t512529.html

Masakra. Próbuję dojść do testdiska z poziomu ubuntu live z uprawnieniami administratora - nie działa (“An error occurred while loading the archive.”)

Z boot z pena też nie działa - wyskakuje

[...] fatal error serwer error: no screens found [...] xinit: No such file or directory (errno2): unable to connect to X server

xinit: No such process (errno 3): server error

xauth: (argv1):1: bad display name "(none):0" in "remove" comand

sh: no job control in this shell

■■■? Już nie mogę normalnie z tym kompem…

// Nawet nie mogę zainstalować XP! !!

Mówi, żeby wszystko usunąć, sprawdzić CHKDSK. Info techniczne:

***STOP: 0x0000007B (0xF78D2524,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)

Musisz wyłączyć Secure Boot i wyłączyć boot’owanie przy pomocy UEFI (w różnych laptopach różnie to wygląda).

Sprawdź dysk przy pomocy MHDD http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

Po uruchomieniu MHDD kliknij dwa razy F4 i po skończonym skanie zrób zdjęcie, podaj SMART dysku (kliknij F8).

UEFI wyłączyłem, bo inaczej nie ruszy mi bootowanie. Jak wyłącza się Secure Boot?

Przy zbotowaniu MHDD na pendriva, pojawia mi się takie coś:

http://www6.zippyshare.com/v/41488432/file.html

:?

Dodane 21.06.2013 (Pt) 0:15

Temat do zamknięcia - nie miałem siły i cierpliwości, po formacie.

ściągnij sobie crystaldiskinfo

na przykład z dobrych programów

i zobacz jak ma dysk status

jak żółty albo czerwony to zabieraj lapka spowrotem do sklepu

i niech Ci dysk wymieniają

jest to procedura standardowa miałem takich przypadków multum

i najlepiej zrób se wydruk

bo jak nie to będą Ci męcić i próbować dysk naprawić

a taki z marszu nadaje się do wymiany