Windows 8 bez ekranu dotykowego

my tutaj nie rozmawiamy o dotyku -.-

a teraz masz 10 sekund na uruchomienie kalkulatora podołasz w nowym modern ui

Challenge accepted:

win-key->wklepuję “calc”->enter

Czas - około sekundy. Co wygrałem?

Remis

no tak zapomniałem o win key

szybko wyłączyć komputer korzystając z start :stuck_out_tongue: czyli start Zamknij

pawcio1212 - jakbym tego kalkulatora używał często to bym go przypiął na pasek na dole, więc mam gdzieś ile mi zajmie uruchomienie czegoś z kafelków. Ale jak widać można szybko (win+r), poza tym klikając mychą nie szybciej ani nie wolniej niż przez menu Start wyjdzie z Kafelkami. Więc napisz żebym zajarzył o co Ci tak właściwie chodzi. Masz problem z Win8 to poćwicz.

to już mówiłem

a małe pytanie czemu wyłączanie systemu jest ustawieniem bo tego za nic nie rozumiem dlaczego tak archaiczna opcja musi być w tak dziwnej kategorii(jak dla tej opcji)

Specyfika docelowych urządzeń. Wychodzą z założenia że dzisiaj każdy komputer posiada fizyczny włącznik i przycisk uśpienia.

ej to zaraz zaraz to windows nie jest na stacjonarne

a tak narzekanie do windowsa 8 czemu jak chce włączyć np win7 to muszę włączyć system po czym kliknąć w win7 aby komputer się zrestartował i zaczął uruchamiać

czy nie łatwiej i lepiej byłoby dać wybór podczas uruchamiania systemu (nie przed nie po ale w trakcie)zamiast tego ich logo

Zgadzam się, to jest bezmyślnie zaprojektowane. Da się to naprawić w EasyBCD (przynajmniej mi się udało bawiąc w Release Preview przywrócić przez przypadek stare menu bootowania)

Jednak win8 rożni się od 7 - kilka ważnych aplikacji nie instaluje się, mimo że na win7 instalują się bez problemu, nie potrafię zainstalować sterownika do skanera filmow Plustek Opticfilm 7400 - dostaję komunikat że driver nie obsługuje tego OS, mimo że działa pod win7 64 bit itd… Niby to co działało w win7 miało działać bez problemu pod win8… a nie działa. Co teraz? Czekać pół roku aż Plustek zrobi nowy driver?

Tryb kompatybilności? Ręczna instalacja sterownika?