Windows 8 bez ekranu dotykowego

Chciałem tylko zapytać jak wyglądają możliwości Windows 8 jeśli nie posiada się ekranu dotykowego? Czy jest wiele ograniczeń?

Są praktycznie takie same. Rzeczy normalnie obsługiwane pojedynczym palcem wykonujesz prawie tak samo myszą, zoom za pomocą multitoucha jest przypisany pod ctrl+kółko myszy. Żadnych upośledzeń nie stwierdziłem.

Nie. Chociaż mi nie udało się podzielić ekranu między dwie aplikacje Metro (albo nie umiem). Jak ktoś chce to się łatwo przyzwyczai do obsługi myszką.

Dokładnie tak jak pisze @nnick , choć jak dla mnie obsługa Windows 8 za pomocą myszki i klawiatury (zwłaszcza w trybie Modern) nie należy do przyjemności.

Zawsze też możesz skorzystać ze zwykłego pulpitu, takiego jak w Windows 7, no może tylko bez Menu Start, ale zostało ona zastąpione czymś o wiele lepszym. Nawet Modern UI nie jest takie złe w obsłudze myszką, też ciekawie się korzysta, ale prawdziwą przyjemność sprawia obsługa dotykiem.

a jaka masz rozdzielczość ekranu? Apliacje w ModernUI można przerzucać na bok tylko przy dość szerokich ekranach. Chyba 1366 px, ale nie pamiętam dokładnie.

______________________________

Wysłano z XBOX360 za pomocą sprzetowej klawiatury, więc sorki jeśli gdzieś nie ma polskich ogonków.

Tak, od 1366x768 wzwyż można tak robić.

Nie ma ograniczeń, jest za to zaleta : czysty ekran

Nie wiem, jakoś nie wyobrażam sobie siedzieć przy biurku przed kompem stacjonarnym i dziugać palcem po monitorze. Szczerze to nawet nie spotkałem się z takimi monitorami. Wg mnie Windows 8 jest dobry na jakieś tablety czy coś, ale nie na zwykłe komputery czy laptopy.

Ależ Win8 niczym nie odbiega od Win7, więc nie wiem skąd twierdzenie, że miałby się nie nadawać na PCety. Nawet w wielu kwestiach Win8 przegania “siódemkę”. Jeśli chodzi o apkiacje Metro (tfu, ModernUI) to przecież nikt nie każe wam z nich korzystać.

Po dłuższej zabawie z Moder UI, stwierdzam, że nie korzystałem z niczego bardziej wygodnego. Obsługa nowego Widnowsa jest o wiele przyjemniejsza niż poprzedników, a do tego szybsza. Radzę przetestować system, a później się wypowiadać. Ostatnio napisałem bloga z moich przygód z Win 8 :wink:

instalował to już ktoś na tablecie?

Swego czasu jeden z użytkowników DP opisywał jak spisuje się Windows 8 na tablecie:

http://www.dobreprogramy.pl/Veers/Windows,35779.html

Zabawne jest tylko to, ze wiekszosc testow na beztotykwcach skupia sie na Metro czyli UI dotykowym, a jedyny test na tablecie skupia sie Aero czyli UI bezdotykowym.

@morris87: Bawiłem się Windows 8 RP na dwóch tabletach - jednym z dotykiem, drugim tylko z piórkiem. Na obydwu potwierdzam, że Modern jest bardzo przyjazny dla palców i użytkowania “tabletowego”.

Zawsze można przywrócić wygląd starego Windows 7 poprzez podmianę pliku Expolorer.exe z Windowsa 7 :wink: Metro UI znika i dostajemy stary pulpit ale wstążki zostają w okienkach.

http://www.neowin.net/forum/topic/10910 … windows-8/

U mnie zwycięża przyzwyczajenie i próbuje kliknąć na start i nic się nie dzieje(oprócz tego że się jakiś program włącza) więc korzystam z win7 ale tak samo jak z XP miałem po pół roku przekonałem się do win7 i teraz nie mogę korzystać z XP po prostu brak mu niektórych funkcji najważniejsze to chyba pokaż pulpit :P.

Największym problemem w win8 to jest brak jakikolwiek wskazówek jak używać systemu(ten poradniczek po instalacji można sobie wsadzić tam gdzie słonce dochodzi-bo najbardziej znanej funkcji zrobili poradnik -.-)

Jeśli zrobią porządny poradnik to ja nie będę miał obiekcji żadnych.

Za szybka zmiana i nic nie mówią o nich.

Ale po co? Skoro nowe po przyzwyczajeniu jest wygodniejsze :wink:

Dodane 18.09.2012 (Wt) 21:37

Spoko, jeśli pobawisz się kilka dni, to korzystanie stanie się łatwiejsze i wygodniejsze niż w poprzednich systemach. A tak przy okazji, ja też tak miałem na początku z Win 7 :wink:

Chwilę pracowałem na tym windowsie. Start8 jest wybawieniem.

Ludziska ruszcie trochę wyobraźnią, win8 niczym się nie różni w obsłudze jeśli nie masz ekranu dotykowego od win7, po prostu jedna jedyna różnica to menu start zastąpione kafelkami, te kafelki wtedy traktujesz tak samo jak menu start czyli jak normalny launcher programów, nic więcej. Gdzie tu dotyk niby potrzebny bo nie czaję?