Windows 8 brak dźwięku po wybudzeniu z uśpienia

Witam! Posiadam Windows 8 Pro. Problem polega na tym, że gdy uśpię komputer, a następnie go przebudzę karta dźwiękowa się “wyłącza”. Nie działa mikrofon ani głośniki. Pomaga tylko reset systemu. Karta Realtek HD Audio zintegrowana z płytą główną. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Utermiko.

Laptop czy stacjonarny ??

należy odznaczyć we właściwościach sterownika opcję “pozwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczedzania energii”.

ale powinieneś być ponad takie problemy człowieku.na karcie dzwiękowej komputera świat się nie kończy.

na początku komputery “nie miały głosu”, podobnie jak samochody klaksonu i świat się kręcił nadal.

w sytuacji ekstremalnej,jak ci bardzo tego głosu brak z głośnika,zawsze można sobie śpiewać samemu :smiley: :smiley: :smiley:

Stacjonarka.

@kredens1967 Już to zrobiłem, ale zastanawia mnie czemu system nie wybudza karty dźwiękowej z uśpienia.

to zmień plan zasilania na najwyższą wydajność i spróbój wtedy

problem wydaje się to być wyłącznie kwestią zasilania karty dzwiękowej.można wyłączyć oszczędzanie energii w biosie, jak jest taka opcja.

mam win 8/64 i bardzo mieszane uczucia co do tego systemu.

brakuje mi aero,przerzucania 3d,niewłaściwie działa sterownik drukarki,nie ma bezpiecznego uruchamiania w kis pure.

takie narzędzia jak karteczki,wycinanie trzeba odszukiwać w systemie.nie ma gadgetów.

w sumie win 7 na słabe komputery.