Windows 8, brakuje pamięci RAM

Witam, mój laptop ma następującą specyfikację:

  • i7 quad

  • 8 gb ram

  • grafika nvidia

Tydzień temu zaisntalowałem sobie Windows 8 bo chciałem w Dirta 3, Saints Row 3 i inne gierki tego typu pograć. Niestety się nie da, o ile świerzo po starcie wszystko jest ok o tyle po jakichś 40 minutach grania Windows wywala błąd, że brakuje pamięci i należy zamknąć jakiś tam program. Nawet przy Jedi Knight Jedi Academy :frowning:

Wszystkie gry są ze steama, żeby większość z nich poodpalać musiałem instalować milion dodatkowych aplikacji (typu DX, jakieś tam konto live MS do gier, inna wersja DX, coś innego od live MS z xbox, kilka wersji .NET itp) wszystko instalowałem ze stron MS więc syfu raczej nie złapałem).

Czy ktoś ma pomysł na tą pamięć? Dodam,że teraz mam tylko Firefoxa odpalonego, wszystko strasznie muli a pamięć wygląda tak:

In use: 1.7 GB

Commited: 2.2/15.8 GB

Cached: 4.9 GB

Free: 1276 MB

 

Czy ten system tak ma i muszę dokupić jeszcze 8 gb, żeby internet poprzeglądać (mam jeszcze dwa wolne sloty pamięci)?

 

Klucz do windows mam, system w formie obrazu ISO pobrany przez oficjalny downloader od MS (co za /cenzura/ wgl, pobiera mi Windows 8 zamiast 8.1 i dwie próby instalacji (za isntalację uważam instalację ze sterownikami (sterwoniki do mojego lapka to ponad 1gb) i WSYSTKIMI aktualizacjami) to w sumie 4 dni, za każdym razem problemy z aktualizacjami (zatrzymywały się na 0% pobierania lub po kilku godzinach instalacji wywalało błąd i pisało, że cofa Features ***)

 

***, pod Xubuntu na lapku z 2 GB ram po odpaleniu Crusader Kings 2 zostawało mi więcej niż tutaj z samym Firefoxem (licząc cache)…

Żadna gra nie jest grywalna, nawet system zaczyna po jakimś czasie strasznie zamulać, muszę co 40 minut resetować Windows, żeby był używalny…

 

Czy komuś udało się zainstalować jakąkolwiek grę AAA ze steama i odpalić ją na 8.1 bez szukania miliona rozwiązań w Google?

Taki komunikat wyskakuje jak działa zintegrowana Intela - jakiś błąd jest. Wyłącz ją w bios/uefi, a sterowniki możesz odinstalować. Miałem taki przypadek u siebie, ale jak ty mam też zewnętrzną Nvidia i problem się rozwiązał. Pamiętaj aby zainstalować najnowsze stery ze strony Nvidia, a nie te wbudowane.

Są najnowsze, nawet beta testowałem ale to samo, bios w tym lapku jest tak biedny, że niedużo ponad godzinę mogę zmienić… Nigdzie w sterach nie da się tego ustawić? Dzięki za odzew swoją drogą…

Jak wrócę do domu to poszukam. Z tym że detale raczej wątpię, żebym na Intelu mógł ustawić na Hight w Saints Row i chodziło płynnie z przerwami na mulenie HDD?

EDIT: Problem rozwiazany, W8 usunięty, zostawiam tylko Linuksa, przynajmniej działa bez szukania dziury w całym :wink:

Zainstalowałem system od nowa. Zrobiłem wszystkie updaty, zainstalowałem tylko Origin i Battlefield 3 (ktorego wcześniej nie miałem zainstalowanego). I dalej to samo. Teraz mam 0 MB wolnego ram i wszystko muli przez dysk. Sterowniki ze strony producentów. W Biosie nie mogę wyłączyć Intela, wszędzie gdzie znalazłem ustawiłem nVidię jako domyślną. Problem występuje również gdy nie włączam żadnej gry, po jakimś czasie. Naprawdę nikt nic nie wie i ten system potrzebuje 16 GB RAM do przeglądania internetu? Kupiłem tą licencję bo mam dużo gier, część z nich nie chodzi (kasa na zawsze wydana w błoto) ale te co chodzą chciałbym wykorzystać.

Na forach czytam, że problem popularny, jednak ludzie piszą, żeby z tym mułem żyć i cieszyć się, że system wykorzystuje całą pamięć… Ale ja nie chcę żeby system wykorzystywał całą moją pamięć, chcę, żeby aplikacje miały ją dla siebie…

System pirat? Miałem identycznie gdy robiłem test w8 na swoim laptopie przed kupnem czy pójdzie.

Kupiłem licencję Box Win 8 pro i to zainstalowałem. Nigdy nie używałem pirata i nie wyskakiwałbym z głupimi pytaniami jakbym kradł :wink: Tym bardziej ogarnia mnie złość, bo system trochę kosztował.

Coś musi być nie tak tylko nie wiem z czym. Drivery pierw instalowałem od producenta laptopa, teraz od producentów sprzętu więc raczej nie, tak to tylko FFx, Steam, Origin. Gry chodzą dobrze na wysokich detalach więc na pewno nie używam grafiki Intela… Skanowałem MBAM i nic nie wskazuje…

EDIT:

Problem nierozwiązany, jednak dołożenie jeszcze jednego dysku twardego i umieszczenie tam Windows Paging File zamiast na dysku z systemem spowodowało, że Windows przynajmniej jest używalny. Tylko błąd cały czas się pojawia w grach, jednak z tego co wyczytałem to w Windows 8 to normalka i trzeba z tym żyć. Taki system. Dodatkowo po godzinie grania można grę wyłączyć i programem RAMMap dzięki opcji Empty Standby List zwalniać pamięć RAM. System dostaje na tą godzinę skrzydeł, jednak później znowu zaczyna zamulać.

Ja miałem ten sam problem, po zaktualizowaniu systemu do wersji Windows 8.1 i wynikającej z tego zmiany sterowników Intel na nowszą wersję z interfejsem dotykowym. Powiem jak ja sobie z tym poradziłem.

 

  1. Odłączasz komputer od internetu.
  2. Odinstalowujesz sterowniki do grafiki Intel - Nie uruchamiasz komputera ponownie!
  3. Wchodzisz w Eksplorator Windows, otwierasz właściwości dysku C, po czym przechodzisz do oczyszczania dysku, a gdy wszystko się załaduje wybierasz Oczyśc pliki systemowe.
  4. Gdy po raz kolejny wszystko się załaduje, odznaczasz wszystkie opcje oprócz Pakiety sterowników urządzeń i potwierdzasz.
  5. Uruchamiasz komputer ponownie. Zostanie przywrócona stara wersja sterowników, a RAM’u już nie powinno brakować.

Jesteś geniuszem :smiley: