Windows 8 czesty reset do ustawień fabrycznych

Witam

Mam taki mały problem z systemem z którym nie wiem jak sobie poradzić. Przejdę do rzeczy. Co jakiś czas wieczorem wyłaczam komputer. Gdy rano go odpalam to coś sie dzieje że po właczeniu komputer powaraca do ustawień fabrycznych czyli wszystkie ustawienia ikon na pulpicie , tapety oraz innych ustawień zerują się do takich ustawień jak zaraz po zakupie (czyli ustawień fabrycznych) ale o dziwo wszystkie programy które miałem zainstalowane są zainstalowane tylko też ustawiają się do ustawień fabrycznych np. przeglądarki Chrome, Firefox itd. Wchodzę wtedy w ustawienia kopii i przywracam ostatnią np sprzed 2 dni, po tym zabiego wszystko jest OK, ale za kilka dni znowu po włączeniu komputera sytuacja się powtarza. Dodam tylko że jest to Windows 8

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

Jest to windows 8 czy 8.1? Dobrze by było wgrać aktualizację do 8.1 jeśli jej nie masz i wszystkie nowe łatki z Windows Update.

windows 8 - aktualizacje wgrywam wszystkie na bieżąco, a co do wersji to chyba nie ma znaczenia ponieważ 8 mam już ponad rok i nie było z tą wersją żadnych problemów, a te które opisałem powyżej zaczęły się jakieś 2 m-ce temu

Wygląda na to, że masz uszkodzone konto użytkownika. Załóż nowe konto, przenieś dane i zobacz, czy problem nadal występuje. Odinstaluj/wyłącz też antywirus i inne zbędne aplikacje z autostartu i absolutnie usuń programy do oczyszczania systemu Windows.

Miałem kiedyś podobny problem, przyczyną okazał się jeden z programów do oczyszczania systemu. Czyścił tak dobrze, że usuwał właśnie ustawienia, dane programów etc.