Windows 8- czy się przyjmie?

(radek8) #1

Jak w temacie, nie chcę się bawić jeszcze niepełnym windowsem, i chciałem się od was dowiedzieć czy 8-ka (z tym metro) przyjmie się na zwykłe stacjonarne komputery ze zwykłymi monitorami ?

(pawcio1212) #2

Przyjmie to pojęcie względne bo vista też się przyjęła ale w małym stopniu.

Głównym minusem jest brak poradnika jak używać windowsa.

Wprowadzili tutaj wielką zmianę.Dodali Modern UI i chwalą to gdzie mogą ale zapomnieli chyba powiedzieć ludziom jak tego używać.Użyszkodnicy nie lubią zmian a jeszcze jak nie powiedzą jak tego używać to już totalna klapa.

Windows udany pod względem wydajności i funkcjonalności bardziej niż siódemka, ale jak mówiłem zbyt gwałtowna zmiana.

Premiery Win8 jeszcze nie było więc Microsoft może poprawić to i owo oraz napisać jak używać tego ModerUI.Dodatkowo twórcy oprogramowania muszą pokazać że oni boją się zmian.

Wszystko leży na barkach twórców programów bo to oni muszą zachęcić do win8.

(Bartulek85) #3

modern ui można przecież wyłączyć i używać windowsa w tradycyjny sposób czyż nie?

(Solace46) #4

oficjalnie się nie da wyłączyć(prawie pewny jestem- krótko użytkowałem ten system), ale wychodzą już programy które ograniczają ten interfejs, mnie się osobiście nie podoba windows 8, oby microsoft przemyślał jeszcze raz sprawę i dał możliwość wyboru, może bym się skusił. Nie lubie wgrywać aplikacji/modyfikacji systemów bo się może zrobić śmietnik i też nie mam aż takiego zaufania do takich programów

(pawcio1212) #5

@ADAM390

napisz o co ci chodzi że ograniczają Modern UI

Czytałem opinie o twoim nieszczetnym Win8 to:

• osoba która była nastawiona negatywnie zostawiła takie nastawienie po max 2h testu nie znając ani trochę tego systemu - negatyw

• osoba która zobaczyła że nie ma menu start to mówi że windows 8 jest zły - negatyw (ta opinia nie powinna istnieć)

• osoba która była nastawiona obojętnie ale krótko testowała oraz nie znała możliwości systemu - negatyw

• osoba która była nastawiona obojętnie ale miała słaby sprzęt - negatyw (ta opinia nie powinna istnieć)

• osoba która testowała system poważnie(np przez 1 tydzień korzystała tylko z win8) na średnim sprzęcie(taki co win7 dobrze chodził) - pozytyw

• osoba która była nastawiona optymistycznie i spodobało się ModerUI

Takie osoby się wypowiadały jeśli ktoś jest od początku nastawiony negatywnie to nie zobaczy piękna tego systemu który jest co najmniej 3 razy lepszy od win7.Jedyny problem z Win8 jest przyzwyczajenie do menu start.

O Win 8 możemy mówić opinie możemy komentować ale nie możemy jeszcze określać czy to jest zły system.

PS.Używam win7 żeby nie było i nie jestem jakimś super fanem Win8(bo bym korzystał)

(Scorpions.B) #6

A więc co ja o tym sądzę:

-z pewnością w jakimś stopniu się przyjmie, mam nadzieję, że w jak największym, bo to kawał dobrego systemu

• Windows 8 jest praktycznie w 100% zgodny z swoim poprzednikiem, u mnie działały nawet wszystkie sterowniki spod Windowsa 7

• Windows 8 jest bardzo szybki i stabilny

• posiada wiele rozwiązań ułatwiających pracę

• system działa o wiele szybciej niż jego poprzednik

• Modern UI po przyzwyczajeniu jest znacznie wygodniejszy niż obecne rozwiązania

• nadal posiadamy stary dobry pulpit znany z poprzednich odsłon Windws

• Menu Start to teraz Modern UI, które jest wygodniejszą wersją starego dobrego Menu Start

• system posiada sklep Microsoftu, właśnie tego obawia się Valve, no ale dla mnie ta firma już dawno zaczęła spadać w dół

• nie dość, że nadal będziemy mieli wiele świetnych aplikacji znanych z poprzednich odsłon Windows, to teraz dojdą nowe pod Modern UI

• unifikacja systemu na wielu urządzeniach

• synchronizacja systemu na tych urządzeniach

• synchronizacja z wieloma usługami od Microsoft

• wiele usprawnień w optymalizacji systemu

• wszystkie urządzenia działające pod Windows 7 ruszą i pod 8

Zapraszam:

1.http://www.dobreprogramy.pl/Windows–go … 35920.html

2.http://www.dobreprogramy.pl/Windows–dl … 36338.html

(Solace46) #7

chodziło mi np. o aplikacje RetroUI, która od razu pokazuje pulpit, czytałem testy windows 8 i wychodzą obiecująco. Trudno zmienić przyzwyczajenia ludzi, początkowo mogą mieć problemy z przejściem z interfejsu jaki większość ludzi zna, na ten nowy ‘‘obcy’’

(pawcio1212) #8

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-a-g … 36335.html