Windows 8- czy się przyjmie?

Jak w temacie, nie chcę się bawić jeszcze niepełnym windowsem, i chciałem się od was dowiedzieć czy 8-ka (z tym metro) przyjmie się na zwykłe stacjonarne komputery ze zwykłymi monitorami ?

Przyjmie to pojęcie względne bo vista też się przyjęła ale w małym stopniu.

Głównym minusem jest brak poradnika jak używać windowsa.

Wprowadzili tutaj wielką zmianę.Dodali Modern UI i chwalą to gdzie mogą ale zapomnieli chyba powiedzieć ludziom jak tego używać.Użyszkodnicy nie lubią zmian a jeszcze jak nie powiedzą jak tego używać to już totalna klapa.

Windows udany pod względem wydajności i funkcjonalności bardziej niż siódemka, ale jak mówiłem zbyt gwałtowna zmiana.

Premiery Win8 jeszcze nie było więc Microsoft może poprawić to i owo oraz napisać jak używać tego ModerUI.Dodatkowo twórcy oprogramowania muszą pokazać że oni boją się zmian.

Wszystko leży na barkach twórców programów bo to oni muszą zachęcić do win8.

modern ui można przecież wyłączyć i używać windowsa w tradycyjny sposób czyż nie?

oficjalnie się nie da wyłączyć(prawie pewny jestem- krótko użytkowałem ten system), ale wychodzą już programy które ograniczają ten interfejs, mnie się osobiście nie podoba windows 8, oby microsoft przemyślał jeszcze raz sprawę i dał możliwość wyboru, może bym się skusił. Nie lubie wgrywać aplikacji/modyfikacji systemów bo się może zrobić śmietnik i też nie mam aż takiego zaufania do takich programów

@ADAM390

napisz o co ci chodzi że ograniczają Modern UI

Czytałem opinie o twoim nieszczetnym Win8 to:

  • osoba która była nastawiona negatywnie zostawiła takie nastawienie po max 2h testu nie znając ani trochę tego systemu - negatyw

  • osoba która zobaczyła że nie ma menu start to mówi że windows 8 jest zły - negatyw (ta opinia nie powinna istnieć)

  • osoba która była nastawiona obojętnie ale krótko testowała oraz nie znała możliwości systemu - negatyw

  • osoba która była nastawiona obojętnie ale miała słaby sprzęt - negatyw (ta opinia nie powinna istnieć)

  • osoba która testowała system poważnie(np przez 1 tydzień korzystała tylko z win8) na średnim sprzęcie(taki co win7 dobrze chodził) - pozytyw

  • osoba która była nastawiona optymistycznie i spodobało się ModerUI

Takie osoby się wypowiadały jeśli ktoś jest od początku nastawiony negatywnie to nie zobaczy piękna tego systemu który jest co najmniej 3 razy lepszy od win7.Jedyny problem z Win8 jest przyzwyczajenie do menu start.

O Win 8 możemy mówić opinie możemy komentować ale nie możemy jeszcze określać czy to jest zły system.

PS.Używam win7 żeby nie było i nie jestem jakimś super fanem Win8(bo bym korzystał)

A więc co ja o tym sądzę:

-z pewnością w jakimś stopniu się przyjmie, mam nadzieję, że w jak największym, bo to kawał dobrego systemu

  • Windows 8 jest praktycznie w 100% zgodny z swoim poprzednikiem, u mnie działały nawet wszystkie sterowniki spod Windowsa 7

  • Windows 8 jest bardzo szybki i stabilny

  • posiada wiele rozwiązań ułatwiających pracę

  • system działa o wiele szybciej niż jego poprzednik

  • Modern UI po przyzwyczajeniu jest znacznie wygodniejszy niż obecne rozwiązania

  • nadal posiadamy stary dobry pulpit znany z poprzednich odsłon Windws

  • Menu Start to teraz Modern UI, które jest wygodniejszą wersją starego dobrego Menu Start

  • system posiada sklep Microsoftu, właśnie tego obawia się Valve, no ale dla mnie ta firma już dawno zaczęła spadać w dół

  • nie dość, że nadal będziemy mieli wiele świetnych aplikacji znanych z poprzednich odsłon Windows, to teraz dojdą nowe pod Modern UI

  • unifikacja systemu na wielu urządzeniach

  • synchronizacja systemu na tych urządzeniach

  • synchronizacja z wieloma usługami od Microsoft

  • wiele usprawnień w optymalizacji systemu

  • wszystkie urządzenia działające pod Windows 7 ruszą i pod 8

Zapraszam:

1.http://www.dobreprogramy.pl/Windows–go … 35920.html

2.http://www.dobreprogramy.pl/Windows–dl … 36338.html

chodziło mi np. o aplikacje RetroUI, która od razu pokazuje pulpit, czytałem testy windows 8 i wychodzą obiecująco. Trudno zmienić przyzwyczajenia ludzi, początkowo mogą mieć problemy z przejściem z interfejsu jaki większość ludzi zna, na ten nowy ‘‘obcy’’

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-a-g … 36335.html