Windows 8 Developer Preview na programie trybu Windows XP

Witam,

jako że nie ma jeszcze działu Windows 8 piszę tutaj.

Pobieram właśnie ze stron Microsoftu obraz 64-bitowego systemu Windows 8 (który każdy może sobie LEGALNIE pobrać).

Nie chce się bawić w podczepianie i montowanie dysku na tą wersję dlatego tu pojawia się moje pytanie:

Czy obraz .iso systemu można zainstalować na programie trybu Windows XP oraz czy obsłuży on ew. styl Metro ??

Wątpliwe żeby VirtualPC (bo o tym mowa a nie jakimś “programie trybu Windows XP”) się nadawał do tego. Prędzej pójdzie na VirtualBoxie albo VMWare, ale nie baw się w 64 bitową wersję, raczej w 32

to już trochę za późno bo mam prawie połowę. najwyżej podłącze twardziela to przy okazji będzie czas na posprzątanie kurzu.

Wersja x86-64 nie zadziała na VirtualPC, zadziała na VirtualBoksie, Hyper-V albo VMWare o ile masz sprzętową wirtualizację włączoną. Ewentualnie możesz zainstalować na oddzielnej partycji, ewentualnie zainstalować i startować z pliku VHD (http://www.hanselman.com/blog/GuideToIn … dDisk.aspx) i nie mieć zabawy z partycjami (ale bootloader i tak zostanie nadpisany).

Wersja x86 powinna zadziałać na VPC, ale przyznam, że nie chce mi się tego testować zanadto.