Windows 8 Dysk VHD

Witam,

Mam pewien problem. Mianowicie: Zainstalowałem Windows 8 na dysku wirtualnym, tworzenie dysku wirtualnego i instalacja systemu przebiegła bez problemów. Jednak system nie chce się uruchomić, jest identyczna sprawa gdy próbowałem zainstalować go na maszynie wirtualnej (VirtualBox).Nie pamiętam jakie dokładnie błędy wyskakują. Czy może to być spowodowanem brakiem “Intel VT-x” w moim procesorze? czyli Pentium Dual-Core E2200?

Sprawdziłem błąd. Tak jakby brakowało jakiegoś pliku: File:\Windows\system32\winload.exe . Na tym ekranie mogę też załadować Windows 7 (mój aktualny system) próbować ponownie i wejść do boot menu Windows 8 (chyba o to chodzi).

Hej,

:arrow: A masz na maszynie zainstalowany jeszcze inny system niż Windows 8? On uruchamia się bez problemu?

:arrow: Czy przypadkiem dysku nie masz podzielonego na partycje dynamiczne zamiast podstawowe i ewentualnie dyski logiczne na partycjach rozszerzonych?

Nie, to akurat nie ma nic do rzeczy - przynajmniej w sytuacji, gdy system zainstalowany jest na dysku wirtualnym, który traktowany jest jako niemal normalny dysk. :slight_smile: Zresztą procesor w moim lapie też nie obsługuje sprzętowo wirtualizacji, a system na dysku wirtualnym się zainstalował i działa bez zarzutu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za odpowiedź:)Nie próbowałem instalować innego systemu na maszynie wirtualnej, chciałem tylko szybko sprawdzić Windows 8. Co do dysków, nie mam podzielone na partycje dynamiczne lecz są podstawowe ( dysk vhd tworzyłem zwykły, nie dynamiczny). I własnie tu jest problem, otóż miałem kiedyś jedną partycje rozszerzoną, teraz mam na niej dwa dyski logiczne. Bodajże chciałem zrobić partycje na drugi system no i tak już zostało z tym. Oczywiście dysk VHD tworzyłem na jednej z tych partycji (tylko tam mam wystarczająco miejsca). Próbowałem wczoraj również instalować system na vhd, już nawet się ładował jednak po chwili wyświetlał jakiś błąd ze sprzętem. Zdecydowałem się opróżnić jedną partycje ( na partycji rozszerzonej, dysk logiczny) i zainstalowałem na niej system. Dopiero wtedy wszystko poszło i działa. Z tym całym VHD mógł być problem dlatego że podzieliłem tą partycje rozszerzoną?

pozdrawiam:)

Hej,

Rozumiem, że chodzi o dysk, który utworzony jest o stałym, nierozszerzalnym rozmiarze?

Nie sądzę. Sam też na dysku mam utworzoną partycję rozszerzoną, a na niej 3 dyski logiczne. Na jednym z nich utworzyłem plik wirtualnego dysku i nie napotkałem żadnych problemów w czasie instalacji systemu. Wychodzi więc na to, że problem musi leżeć gdzie indziej. Jeśli już miałbym upatrywać problemu, to sprawdziłbym, czy plik z dyskiem wirtualnym nie był zbyt na partycji pofragmentowany - czyli najpierw odpalam defragmentację partycji, a dopiero po niej tworzę dysk wirtualny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dokładnie tak.

Utworzyłem plik vhd na partycji która od trzech lat nie była defragmentowana :x . Wypadało by wreszcie to zrobić, tylko nie widzi mi się używanie windowsowego narzędzia do defragmentacji. Poza tym ok. 120 GB danych - to trochę zajmie. Muszę poszukać innego dobrego programu który w miarę szybko i dobrze się z tym uwinie:)

Hej,

Być może mamy więc powód błędnego działania dysku wirtualnego. :slight_smile:

Ja używam Defraggler’a - nie jest może najszybszy, ale posiada też możliwość uruchomienia szybkiej defragmentacji. Z drugiej zaś strony można komputer zostawić włączony na noc i puścić defragmentacje - rano na pewno będzie skończona.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na razie nie będę się bawił z dyskami VHD, może w przyszłości. Póki co, Windows 8 zainstalowany jest na normalnej partycji. Zabiorę się wreszcie za defragmentację dysków. Jakoś wytrzymam ten szum komputera w nocy :stuck_out_tongue:

Dzięki za pomoc i pozdrawiam:)

Hej,

Powinien więc działać nieco szybciej, a dodatkowo możliwe jest przeprowadzenie badania wydajności systemu i ustalenie indeksu owej wydajności. W przypadku instalacji na dysku wirtualnym opcja ta jest niedostępna.

Pewnie dasz radę. A jak nie, to kompa na balkon! :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus