Windows 8 Enterprise - problem z zalogowaniem

Witam.

Około miesiąca temu zainstalowałem na drugiej, 100 GB partycji system Windows 8 Enterprise Evaluation pobrany ze strony Microsoftu. Po kilkunastu dniach testów stwierdziłem, że pozbędę się na razie Windowsa 7 , którego dotychczas używałem, powiększę partycję z Win8, przeniosę na nią pliki, a partycję po Win7 po prostu sformatuję i dołączę. Jednak przy próbie powiększenia partycji przez narzędzie w Win8 okazało się, że najzwyczajniej na świecie nie ma takiej opcji. Poczytałem trochę i pobrałem program EasyUS Partition Manager. Za jego pomocą rozszerzyłem partycję Win8 do 300 GB, zatwierdziłem zmiany, potwierdziłem ponowne uruchomienie systemu.

I tu zaczęły się schody.

Po załadowaniu Windowsa 8 na ekranie blokady zamiast wybranej wcześniej tapety wyświetliło się niebiesko tło. Po odblokowaniu nie ujrzałem także swojego avatara obok pola wpisywania hasła. Ale OK, zalogowałem się, Windows niby coś mieli, wyświetla komunikat “Zapraszamy” i nic… Czekałem dobre 10 minut, dysk pozostawał w gruncie rzeczy nieaktywny, bo nie migała ikonka na obudowie. Ze względów oczywistych nie dyponuję żadnymi screenami.

Czy ktoś miał może kiedykolwiek podobny problem i wie, jak sobie z nim poradzić?

Dodam, że Windows 7 normalnie widzi tę partycję i jest w stanie odczytać z niej pliki. Cóż, w najgorszym przypadku zrobię backup i… przeinstaluję ósemkę. :frowning:

Z góry wielkie dzięki za okazaną pomoc. :slight_smile: