Windows 8 enterprise trial 90 dni i co potem?

(derek4499) #1

Witam.

Zainstalowałem sobie windowsa 8 enterprise trial 90 dni.System mi się podoba.Czy po tym czasie

będe mógł kupić klucz i zalegalizować go ?

(rgabrysiak) #2

Klucze do systemów w wersji Enterprise nie są przeznaczone do sprzedaży dla indywidualnych użytkowników.

(derek4499) #3

Znalazłem poradnik jak uzyskać następne 90 dni. To razem pół roku. Gotowy jestem za pół roku sformatować i zainstalować kolejny raz i pytanie czy to jest legalne. Mam windowsa 7 legalnego i kolejne pytanie czy nie pójść dalej do przodu i pobrac 10,ale chciałbym zainstalować go na czysto. Czy moge tak zrobić posiadając klucz 7 ?

(Longhorn2009) #4

Jeśli będzie to wersja listopadowa Windows 10 to możesz.

(Jusko) #5

Teoretycznie, po okresie testowym powinieneś się zdecydować na zakup. Jak zostało jednak wspomniane, wersja Enterprise - nie jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych. Aktywacje zapewne przejdzie, ale to już małe naginanie :wink: Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby za którymś razem - system odmówił już aktywacji (widziałem taki przypadek).

Możesz przeskoczyć z W7 --> W10. Za pierwszym razem zaktualizuj, coby serwery zebrały dane dotyczące aktualizowanej maszyny. Potem możesz już zainstalować W10 na czysto (serwery rozpoznają Twój komputer, aktywując system).

(Cedar) #6

Zbędne przy instalacji kompilacji Windows 10 10586, można instalować na czysto podając klucz Win 7/8.1

To nie “przebąkiwania” tylko oficjalna informacja od Microsoftu. Skoro nie wiesz, to nie wprowadzaj w błąd.

Pobierz narzędzie (mediacreationtool) z tej strony: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10   i za jego pomocą pobierz odpowiedni obraz systemu Windows 10.

PS. pod żadnym pozorem nie pobieraj tego narzędzia z dobreprogramy.pl bo od dawna nie jest ono tam aktualizowane i pobiera starą wersję Windows10 (10240)

(GioWDS) #7

Ależ on napisał, że miało tak być, że przy instalacji wystarczy podać klucz od Win 7/8, ale nie zna stanu na dzień dzisiejszy więc nie napisze, że tak jest albo nie jest.

Co do starej wersji na DP - pod opisem aplikacji masz guzik do poinformowania obsługi serwisu o update.