Windows 8 enterprise trial 90 dni i co potem?

Witam.

Zainstalowałem sobie windowsa 8 enterprise trial 90 dni.System mi się podoba.Czy po tym czasie

będe mógł kupić klucz i zalegalizować go ?

Klucze do systemów w wersji Enterprise nie są przeznaczone do sprzedaży dla indywidualnych użytkowników.

 

Znalazłem poradnik jak uzyskać następne 90 dni. To razem pół roku. Gotowy jestem za pół roku sformatować i zainstalować kolejny raz i pytanie czy to jest legalne. Mam windowsa 7 legalnego i kolejne pytanie czy nie pójść dalej do przodu i pobrac 10,ale chciałbym zainstalować go na czysto. Czy moge tak zrobić posiadając klucz 7 ?

Jeśli będzie to wersja listopadowa Windows 10 to możesz.

Teoretycznie, po okresie testowym powinieneś się zdecydować na zakup. Jak zostało jednak wspomniane, wersja Enterprise - nie jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych. Aktywacje zapewne przejdzie, ale to już małe naginanie :wink: Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby za którymś razem - system odmówił już aktywacji (widziałem taki przypadek).

Możesz przeskoczyć z W7 --> W10. Za pierwszym razem zaktualizuj, coby serwery zebrały dane dotyczące aktualizowanej maszyny. Potem możesz już zainstalować W10 na czysto (serwery rozpoznają Twój komputer, aktywując system).

Zbędne przy instalacji kompilacji Windows 10 10586, można instalować na czysto podając klucz Win 7/8.1

To nie “przebąkiwania” tylko oficjalna informacja od Microsoftu. Skoro nie wiesz, to nie wprowadzaj w błąd.

 

Pobierz narzędzie (mediacreationtool) z tej strony: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10   i za jego pomocą pobierz odpowiedni obraz systemu Windows 10.

PS. pod żadnym pozorem nie pobieraj tego narzędzia z dobreprogramy.pl bo od dawna nie jest ono tam aktualizowane i pobiera starą wersję Windows10 (10240)

Ależ on napisał, że miało tak być, że przy instalacji wystarczy podać klucz od Win 7/8, ale nie zna stanu na dzień dzisiejszy więc nie napisze, że tak jest albo nie jest.

Co do starej wersji na DP - pod opisem aplikacji masz guzik do poinformowania obsługi serwisu o update.