Windows 8 - folder użytkownika wsadzony do winampa. Przywrócone ust. pocz

WItam.

 

Otóż… dziwnym trafem kolega postanowił inteligentnie wsadzić folder całego użytkownika do folderu winampa. I tak się stało, że najpierw komputer został zresetowany, ponieważ się zawiesił, następnie uruchamiał się naprawą systemu. I nie mógł sie uruchomić, więc następnie windows 8 polecił restartoowanie system z usuwaniem plików i przywrócenie do ustawień początkowych? (jakos tak to wyglądało).

 

Teraz system jest czyściutki, a pliki… no właśnie, poszły w… nie wiem co zrobić, czy da się je jakoś odzyskać. Nie wiem, czy one sie w ogóle faktycznie usunęły? Np. część zdjęć została. W ogóle nie wiem czemu ten system tak zalecił i w sumie po nieudolnych naprawach systemu była tylko ta jedna opcja - przywracanie ustawień początkowych. Jesteście w stanie coś doradzić?

Na wstępie gratuluję inwencji twórczej Twojego kolegi. Przez kilkanaście lat obcowania z winampem (praktycznie od początku projektu) i różnymi komputerami nigdy nie przyszło mi do głowy wpakować folderu użytkownika do playlisty. Ale do rzeczy. Podejrzewam, że pliki są jak najbardziej do odzyskania, system zastosował pewnie tak zwany ‘szybki format’ nie była to pełna procedura. Nie wiem czy w całości, ale na pewno jakaś ich znacząca część. Osobiście odzyskiwałem niejednokrotnie po formacie dysku w pc’ie. Polecam zaznajomić się z wątkiem http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/darmowe-programy-do-odzyskiwania-danych.html Personalnie używałem pandę oraz recuvę, generalnie mogę je polecić. Korzystałem jeszcze z jakiegoś licencjowanego od znajomego, ale na chwilę obecną nie pamiętam nazwy, był na pewno bardzo dobry. Drugą kwestią jest opcja przywracania systemu do określonego punktu… Wejdziesz tam poprzez panel sterowania, system, utwórz punkt przywracania systemu, przywracanie systemu i powinieneś mieć do wyboru jakieś wcześniejsze punkty (zakładając że to przetrwało).