Windows 8 i backtrack linux na hyper-v

Witam.

Mam pytanie do was a mianowicie:

Czy jest sens instalować backtrack linux 5 na maszynie wirtualnej hyper-v?

Zakupiłem ostatnio książkę: http://helion.pl/ksiazki/backtrack-5-te … batra5.htm

i chcę sobie zacząć realizować ćwiczenia w niej zawarte. Nie wiem tylko, czy na maszynie wirtualnej da radę czy obsłuży prawidłowo kartę sieciową itp?

Proszę was o podpowiedź co zrobić?

Dziękuję i pozdrawiam.

Hyper-V wirtualizuje kartę sieciową, przez co nie masz dostępu do fizycznego sprzętu, a do “namiastki” prawdziwej karty. Nie wiem czego dotyczą ćwiczenia w tej książce, ale jeśli dotyczą karty bezprzewodowej, to maszyna wirtualna nie ma do niej dostępu.

Chodzi o to czy backtrack będzie na VM mógł przechwytywać pakiety, łamać klucze itp?

Jaką kartę sieciową? Nie każdą da się przestawić w odpowiedni tryb; lepiej sobie z tym poradzi VMWare Desktop a najlepiej to kup tanią kartę wifi na USB (wcześniej możesz zapytać jaki model…).

Obsługę wifi potrzebujesz do przechwycenia pakietów, do łamania już nie.

Dodane 05.07.2013 (Pt) 18:31

Czemu ma nie mieć dostępu? Ja bym jednak dorzucił coś na USB, np. http://allegro.pl/tp-link-tl-wn321g-nieuzywana-i3364807848.html

A czy ktoś z was może mi napisać wszystko po kolei jak skonfigurować to hyper-v żebym mógł backtrackiem działać jak na normalnym wi-fi?

Tak żeby mi wykrywało sieci w otoczeniu itp.

Maszyna wirtualna wewnątrz Hyper-V nie ma karty bezprzewodowej. Fizyczna karta bezprzewodowa jest wirtualizowana do karty przewodowej. To już wystarcza, żeby nie działało nawet wyszukanie sieci bezprzewodowych w okolicy, a co dopiero mówić o przechwytywaniu pakietów WPA. Złamać już oczywiście będzie potrafiło, bo nie jest do tego potrzebna sieć.

Karta na USB też nie rozwiąże sprawy, bo Hyper-V - nad czym ubolewam - nie potrafi wirtualizować urządzeń USB. Potrafi to VirtualBox na przykład (przekierowuje urządzenie do gościa i znika ono z hosta).

A VirtualBox albo VMVare wirtualizuje kartę wi-fi?

Chodzi mi o to, żeby zrobić backtracka na VM bez karty na USB bo nie mam takiej.