Windows 8 i dysk ssd

Witam,

Od 3 dni męczę się by zainstalować windows 8 z pendriva, zawsze trwało mi to maksymalnie 40 minut, a teraz po prostu coś nie idzie.

Chciałbym windowsa zainstalować na moim Vertexie 4 (ssd) 60 Gb, bios go czasami nie wykrywa a gdy już wykryje ,to wtedy instalacja z pendriva nie chce odpalić, do tego dodam że na tym vertexie mam już zainstalowanego windowsa lecz nie mogę go w żaden sposób odtworzyć. Ponieważ w tamtym tygodniu zawiesił mi się komputer zresetowałem go i nie chciał się już system załadować, dla tego chce wgrać od nowa na ten dysk ssd, lecz udało mi się na razie tylko na ten dysk 1 Tb…

W panelu sterowania w zarządzaj dyskami jest tylko mój Samsung 1 TB oraz CD-ROM.

Może ktoś pomóc, będę bardzo wdzięczny.

Z twojego postu jasno wynika że problem jest w dysku SSD. Spróbuj przetestować ten dysk na innym komputerze, czy też będą z nim takie problemy.

Mam tylko laptopa i go nie podepnę bo dysk ssd ma wejścia do sata3. A jeszcze w tamtym tygodniu działał dopiero po tej zawieszce systemu przestał.

Jak wspomniano, ten SSD może być uszkodzony - przełóż do innego komputera (SATA3 jest kompatybilna w dół).

a może sprawdzę na sata 2?

Nie ma problemu. Ważne aby przetestować ten dysk na innym komputerze.

Sprubuje ale nie wiem gdzie. ;/ A tu wstawiam kilka ss zrobionych przed chwilą, jak widać wykrywa:

http://imageshack.us/f/835/ydx3.jpg/

Atu po wejściu w Sata3_1

http://imageshack.us/f/560/e5yu.jpg/

Chciałem upewnić się czy w ogóle on jeszcze działa to podpiąłem go podczas wyboru dysku w instalacji windowsa czy też przy włączonym komputerze , to gdy pojawi się i klikne w niego wszystko się zawiesza dosłownie ; / Ale z tego co zauważyłem windows na nim jest i dużo plików, lecz nie da sie go otworzyć bo się zawiesza.

XissD , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

2013-08-01 22:45

XissD , naprawdę uważasz, że taka zmiana czyni temat wystarczająco konkretnym? Dam Ci jeszcze jedną szansę na poprawę tak, by było konkretnie. Inaczej temat zaliczy przelot do kosza!

Pozdrawiam,

Dimatheus