Windows 8 i niekończąca się próba automatycznej naprawy

Witam!

Jakoś niedawno miałem BSoD’a na moim komputerze stacjonarnym, z zainstalowanym Windowsem 8. Prawdopodobnie był to błąd “DPC_WATCHDOG_VIOLATION”, ale pewności nie mam, bo nie zdążyłem sprawdzić, a ten błąd często u mnie występuje. Aczkolwiek dzisiaj po owym niebieskim ekranie przy ładowaniu systemu ciągle wyświetla mi się “Przygotowywanie automatycznej naprawy”, “Diagnozowanie komputera” oraz “Próba naprawy”. To ostatnie trwa w nieskończoność, dlatego próbowałem odświeżyć system przy użyciu płytki, aczkolwiek po naciśnięciu dowolnego klawisza nic się nie zaczęło dziać, znowu wyświetliło się “Przygotowywanie automatycznej naprawy”. Próbowałem kilka razy, bez skutku. Dodam, że to płyta w wersji Upgrade. Na komputerze posiadam bardzo ważne pliki, których nie mogę utracić, bardzo proszę o pomoc.

PS. Wyszukiwanie w Google oraz czytanie forum nie pomogło, mimo że było kilka podobnych tematów.

Informacja o płycie Upgrade skłania mnie do myślenia, iż to komputer bez włączonej funkcji Secure Boot i UEFi.

Wykonaj następujące działania:

  1. Pobierz jeden z obrazów płyt CD:
  1. Nagraj płytę za pomocą pobranego obrazu płyty;

  2. Uruchom komputer z nagranej płyty;

  3. Skopiuj potrzebne pliki na pendrive lub zewnętrzny dysk, ew. zrób ich kopię na dysku internetowym;

  4. Za pomocą płyty z wcześniejszym systemem operacyjnym zainstaluj nowy system (inny niż Windows 8);

  5. Za pomocą płyty Upgrade zaktualizuj system do Windows 8;

  6. Skopiuj potrzebne pliki z pendrive na dysk komputera.