Windows 8 i pierwsze logowanie..?

Może mi ktoś wytłumaczyć jak zalogować się na Windows 8 Developer Preview? Próbując logować się poprzez LiveID, gdzie w nazwie użytkownika podaje swój hotmail, a w pole na hasło hasło, pisze, że dane są nieprawidłowe. Korzystając z metody drugiej (nie wiem do końca do czego ona się odnosi, ale chyba do logowania lokalnego) również wywala błędy, że złe dane (jak ja nawet nie podawałem jeszcze żadnego użytkownika ani hasła). Pocę się już nad tym dobrych kilkadziesiąt minut i ciągle to samo. Nonsens.

Jest ktoś w stanie mi pomóc?

To nie jest beta, a coś przed nią. Nie wiem jaki sens jest w udostępnieniu wszystkim użyszkodnikom nowego systemu, skoro oni tylko zajmują czas tym, co mają chęci i predyspozycję do zabawy nowym systemem :slight_smile:

Ogólnie podczas instalacji powinno ci wywalić okienko, gdzie wpisujesz login, hasło, potwierdzenie hasła, oraz wskazówkę (zaraz po zakończeniu instalacji). I to powinieneś wpisać w logowanie lokalne. Co logowania przez live id. Masz pewność, że pecet jest podłączony do neta ? Nie blokujesz go na routerze etc ?

Na początku nie był podłączony, ale dość szybko udało mi się dojść dlaczego - zmieniłem IP na komputerze, z którego udostępniam internet (z 192.168.1.1 na 192.168.0.1) i łączność ze światem już była (bo nie pisało, że nie ma połączenia, tylko że błędne dane). Co do ustawień profilowych to właśnie to jest ciekawe, że podczas instalacji nie miałem niczego takiego (jedynie musiałem podać nazwę komputera, kraj i takie tam inne) - podczas logowania lokalnego pisało że błędne dane, to samo gdy próbowałem przez LiveID (hotmail i doń hasło).

Co ty czynisz …

Jak nie masz routera to musisz zalogować się lokalnie, bez tego nie da rady. Chyba, że na pc z którego udostępniasz neta postawisz serwer dhcp, bowiem win8 sam się nie kapnie, że ty chcesz neta krosem podłączyć. Opisz lepiej jak wygląda twoja sieć. Dokładne nazwy i ip :slight_smile:

Spokojnie, na oknie startowym win8 są dwie ikonki (jedna pokazuje właśnie stan połączenia, a druga baterii). Po podłączeniu kabla łapie sygnał i niema żadnych problemów - przy wpisywaniu ID i hasła na Live wczytuje trochę i wyskakuje komunikat że dane są błędne, a nie tak jak to było w przypadku braku połączenia że komputer musi być w sieci.

A próbowałeś utworzyć nowy id live id ?

Nie da sie, bo mam tylko okno logowania i moge zmienic opcje z logowania poprzez LiveID na “Password credential provider”, mogę wyłączyć/zrestartować kompa i zmienić ustawienia (takie jak dodać wirtualną klawiaturę, jakieś tam filtry, narracja, itp). NIC więcej - i to mnie dziwi.

Którą wersję ściągnąłeś ?

ty chyba masz złą wersje windowsa 8 ty masz dla firm bądź dla testerów microsoftu a nie publiczną

nie jestem pewny ale dopiero za parę dni zacznę go testować

skąd ściągałeś

ściągnąłem z oficjalnej strony windows 8. Nie wiem co zrobiłem podczas wcześniejszej instalacji, ale teraz gdy pytał mnie przy ustawieniach o e-mail adres nacisnąłem w poniżej znajdujący się tekst, mniej więcej o takiej treści: “Don’t want to log on with LiveID?” i przekierowało mnie do okienka, w którym podawałem nazwę użytkownika, hasło oraz wskazówkę. Aktualnie ładuje się profil (a może to trochę potrwać na tym leciwym lapku) - jeżeli będą problemy to zaraz napiszę :wink:

@ już pięknie wszystko chodzi

  • trochę potestuję na tym sprzęcie po czym napiszę jak płynnie działa ten system na starszym sprzęcie, a konkretnie parametry (1.4GHz, 448mb ram, karta graf integra 64mb). Zapewne nie będzie sterowników (bo już przy win 7 były z niektórymi problemy) ale mam nadzieję, że będzie jako tako działało jak należy. Później przejdę na wirtualną maszynę na nieco porządniejszym sprzęcie i zobaczę różnicę - głównie chodzi o aero, którego integra na tym lapku nie obsługuje.