Windows 8 i problem z wyłączaniem laptopa

Witam. Posiadam laptop Toshiba A210-1AP z systemem Vista Home. Wczoraj zakupiłem aktualizację do Windows 8 Pro, wgrałem z pamięci USB i pojawił się problem.

Nie da się normalnie wyłączyć komputera. Robię zamknij, na ekranie pojawia się napis zamykanie systemu, znika obraz ale komp się nie zamyka - świecą się diody i słychać, że nadal pracuje. Analogiczna sytuacja jest gdy wybieram opcję “uruchom ponownie”. Tak samo Windows się wyłącza diody się świecą ale system nie uruchamia się.

W obu przypadkach jedynym wyjściem jest twarde wyłączenie przyciskiem “power”.

Doradzi mi ktoś co jest grane?

System zainstalował się poprawnie bez żadnych błędów?

Wykonałeś czystą instalację systemu czy też aktualizowałeś Vistę?

nie wszystkie płyty główne w tym laptopy są przystosowane do Win8 jeżeli chodzi o funkcje wyłączania systemu

Win8 ma hybrydowy start stąd ten problem.

Masz 2 wyjścia:

  • aktualizacja biosu jeżeli producent taki wydał aby dostosować go do win8 (osobiście na płycie asrocka rozwiązało to problem)

  • wyłączyć hybrydowy start w w opcjach systemu (jest gdzies w opcjach zasilania)

Witam.

Już odpowiadam na pytania.

  • system zainstalował się poprawnie, nie było żadnych błędów

  • instalacja czysta, z pamięci USB (przebiegła bez żadnych niespodzianek)

  • aktualizacja biosu raczej nie wchodzi w rachubę - do modeli europejskich PSAELE nie ma aktualizacji - taką informację znalazłem gdzieś na jakimś forum

  • ostatnia sprawa z hybrydowym startem - o tym nie wiedziałem - zaraz poszukam coś w Google o co chodzi.

Dzięki za zainteresowanie i czekam na ewentualną dalszą pomoc.

Witam!

Wyłączyłem hybrydowy start i dalej nic. Za każdym razem jak wybieram opcję “zamknij”, “uśpij” lub “uruchom ponownie” sytuacja jest analogiczna: znika obraz ale komp się nie zamyka - świecą się diody i słychać, że nadal pracuje. Jakieś pomysły?

Ps.

Zaobserwowałem następującą rzecz. Po zainstalowaniu sterowników do czytnika kart system zamyka się oraz usypia ale trwa to za każdym razem około 10 minut. Oczywiście to nie musi wynikać z instalacji powyższych sterów - dopiero teraz postanowiłem poczekać dłużej.