Windows 8 i Windows 7 na jednym komputerze

Wkrótce zamierzam kupić laptopa z preinstalowanym W8. W związku z czym pytam, czy da się (jak z poprzednimi wersjami) najpierw zainstalować Windows 7, a później 8 na oddzielnej partycji i mieć oba systemy do wyboru podczas bootowania?

Zapewne się da, choć nie jestem pewny jak wygląd to w kwestii bezpiecznego startu systemu itp. Ja zainstalowałem sobie testowo Windows 8 Enterprise 90 dniowego obok 7 (na jednej partycji korzystając z wirtualnego dysku) według instrukcji z poniższego artykułu:

http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja- … 11419.html

Wszystko działa jak należy więc tym bardziej nie powinno być problemu z instalacją na partycji fizycznej.

Oczywiście, że się da. Standardowo uruchamiać się będzie bootloader Windows 8 z możliwością wyboru siódemki :wink:

z nowymi windowsami nie ma problemu który instalujesz pierwszy mają taki sam bootloader ewentualnie win8 ma trochę nowszy(nie wiadomo czy microsoft zaimplementował w instalkę żeby bootloader nie został zaktualizowany do starszej wersji)

Da się, czemu miałoby się nie dać?

Dodane mniej niż minutę temu

Nie koniecznie. Jest możliwość przestawienia na bootloader 7 i wtedy jako domyślnY OS startuje 7, a jak chce się 8 to trzeba przejść strzałką w dół i zatwierdzić enterem, a przynajmniej RP miała taką opcję. :stuck_out_tongue: Jest to o tyle wygodne, że przy uruchamianiu 7 nie trzeba czekać aż uruchomi się ponownie komputer.

Ja piszę jak będzie sytuacją wyglądać domyślnie po instalacji nowszego (czyt. Windows 8 ) systemu :wink: Z tym uruchamianiem to jest właśnie problem, bo w duecie Windows XP - Windows 8, w menu wyboru systemu po wybraniu starszej wersji okienek komputer uruchamia się ponownie, co jest dość uciążliwe (ale da się to jak już wspomniałeś, zmienić, ustawiając jako system domyślny inny niż 8).

Ja wiem o co Tobie chodziło. Po proistu nie wspomniałeś o tej możliwości, więc w ramach uzupełnienia Twojego posta wspomniałem o tym. :wink:

ja bym się zastanowił po co tobie win 7 jak będziesz miał win 8 przecierz win 8 jest chyba lepszy ja tam zostane przy win 7 :roll: