Windows 8 - instalacja/aktywacaja, przejście z 32 na 64 bit

Witam,

nie ukrywam że od samego poczatku obcowania z tym systemem mam same problemy. Chociaz jest to raczej wina sklepu komputerowego w którym pracują debile i sprzedają do nowych komputerów win 8 w wersji upgrade, o czym zwykły użytkownim nie może wiedzieć. Zainstalowałem sobie właśnie taki system początkowo na czysto, miałem jednak spory problem z aktywacją tegóż systemu, gdyż był on przeznaczony jedynie do aktualizacji innej wcześniejszej wersji. No dobra, jak juz się skapowałem to sformatowałem wszystko od poczatku i zainstalowałem Win XP który posiadam i miałem zainstalowany na starym komputerze. Na tego XPka zainstalowałem wreszcie windows 8, niestety mogłem to zrobić jedynie w wersji 32 bitowej. Po tej instalacji udało sie poprawnie system aktywować. Mam jednak który na 32 bitowym systemie nie jest w pełni wykorzystywany. szczególnie pamięć ram. Stąd teraz moje pytanie. Czy mogę teraz w jakiś sposób zainstalować 64 bitową wersję systemu tak aby nie było problemów z jego aktywacją. Z tego co czytałem system jest przypisywany do danej płyty głównej, czy też jakoś kodowany w biosie(w 8 ). W jaki sposób można się za to zabrać, co robić prosze o jakieś instrukcje napisane w języku który zrozumie babuszka z targowiska.(załóżmy że troszke obyta) :slight_smile:

  1. Tak zainstalowany upgrade jest nielegalny - jest takim samym piratem jak ściągnięty z torrentów.

  2. Nie ma innej opcji przejścia z 32-bit na 64-bit jak ponowna instalacja.

  3. Wal do sklepu i domagaj się pełnej wersji systemu.

:roll:

Tak możesz :smiley:

Upgrade from Windows XP/Vista/7 32-bit to Windows 8 64-bit

So wait a second. Is there a way to actually upgrade from a 32-bit version of Windows to a 64-bit version of Windows 8?

Yes.

Yes, there is. But you can’t do it electronically. Instead, you will need to purchase the retail Windows 8 Pro Upgrade media, which is currently $30 more expensive (or $69.99) than the electronic upgrade. This package provides both 32-bit and 64-bit media, so you can choose which to use. (In case this isn’t obvious, you can’t actually do an in-place upgrade from a 32-bit version of Windows to a 64-bit version fo Windows 8. Only clean installs (“Custom” install type) are supported.

*** Tłumaczenie

Tak to możliwe ale tylko jeśli korzystasz z wersji windows8 sprzedawanej na płycie ,nie da się tego zrobić korzystając z wersji elektronicznej ,czyli poprzez internet.

Czysta instalacja z płyty , jeśli taka została przez Ciebie zakupiona to jest OK. Jeśli masz z tym jakiekolwiek problemy ,udaj się do sklepu w którym kopiłeś i poproś o instalacje .

@MM6521 No tak ja posiadam wersje Win 8 Pro upgrade z dwiema płytkami 32 i 64 bity. Chodzi mi właśnie o to czy jesli zainstaluję teraz ponownie na czysto 64 bitowy jako nowa instalacja to zostanie on rozpoznany jako legalny system czy nie?

@SliberPunkt No nie dało sie go aktywować, wiec jest tak jak powiedziałeś. Nie mam czasu na latanie z reklamacją i mam nadzieję ze nie będzie to konieczne. Chcę wiedzieć co mogę zrobić z tą wersją którą posiadam.

Czy aby na pewno Twoja płyta to wersja windows 8 Pro. Jeśli tak to ;

1- nie możesz zrobić skoku z wersji 32bit na 64 bit.

2 - Możesz jednak zrobić czystą instalacje , wybierając w opcjach -custom instalation - czyli instalacja klienta z wyboru. Własnie wybierając -custom instalation w opcjach możesz wybrać 32 czy 64 i zainstalować.

Wiec do dzieła i powodzenia =D> napisz jak poszło.

Jest to wersja zakupiona za 249 złotych z tego co pamiętam, wiem że byłem zaskoczony tak niską ceną ale zaufałem obsłudze sklepu.

Zrobiłem tak za pierwszym razem, no ale jak kolega napisał, była to instalacja niewłaściwa a system był nieaktywowany. Teraz system który mam aktualnie zainstalowany, ten 32 z upgradu XP, jest aktywny. Teraz chodzi o to czy mogę zrobić tego customa 64 bity i wszystko będzie grać?

W razie jakichkolwiek trudności patrz tutaj

http://support.microsoft.com/kb/950929/pl

Keboss ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jeszcze raz: jeśli na tym kompie nie było wcześniej legalnej licencji XP/Vista/7 (naklejka COA na obudowie) to taki upgrade za 249 złotych jest nielegalny - kupiłeś pirata za 249 zeta!

:roll:

System na starmym komputerze z win XP został odinstalowany. Była tam legalna licencja w orginalnej pudełkowej wersji. Jeszcze jakieś pytania? Czy może dalej chcesz wyszukiwać zakamuflowanych piratów wśród legalnych użytkowników? :slight_smile:

Jeśli możesz użyj płyty windows 8 upgrade do aktywacji systemu na jakimś kompie 64 bit i zrób płytę botującą windows 8

Nie podałeś tej istotnej informacji powyżej. Nie zmienia to faktu, że wciśnięto Ci pirata za 249 zeta. Gdybyś nie posiadał BOXowego XP byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto. Dziwię się, że nie walczysz o swoje. BOXowego XP można sprzedać za całkiem przyzwoite pieniądze ale to już Twoja sprawa.

:roll:

Ale po co skoro płyte już posiadam? Nie widzę związku. Wyjaśnij.

@Silberpunkt Nie wykluczam, że to zrobie, nie mam po prostu na to czasu w tej chwili. Pracuję, studiuje itd.

:lol: Zrobisz płytę botującą -system 64 bit - o to mi chodziło

Jak wspomniałem na poczatku, chce żeby wszystko było dla mnie jasne :slight_smile: Co taka płyta bootujaca zrobi? Taka płyta nie działa tak samo jak płytka instalacyjna windowsa? Przypominam, że w tych sprawach jestem raczej zielony.

wiec raz jeszcze od początku bo się namieszało tutaj :smiley:

Info ze strony Microsoft dotyczące Twego zapytania

Can I upgrade from a 32-bit version of Windows to a 64-bit version of Windows 8?

Yes , but you can’t do this using Upgrade Assistant. If your PC has a 64-bit capable processor (CPU) but is currently running a 32-bit version of Windows, you can install a 64-bit version of Windows 8 Pro, but you’ll need to buy it as a DVD and perform a custom installation. If available in your country or region, you can buy Windows 8 Pro from a participating retail store. You can also buy it online from the Microsoft Store in Austria, Belgium, Canada, France, Germany, Ireland, Italy, Japan, Netherlands, Spain, Switzerland, United Kingdom, and United States.

Please note that the Windows 8 Pro Pack is used to upgrade from Windows 8 to Windows 8 Pro, and is not for cross-architecture installs and does not include any media. If you want to change architectures, purchase Windows 8 Pro.

You won’t be able to keep any files, settings, or apps when you upgrade from a 32-bit to a 64-bit version.

tutaj link http://windows.microsoft.com/en-GB/wind … -windows-8

*** tłumaczenie

Tak to możliwe , jeśli posiadasz płytę instalacyjna windowsa. Nie możesz jednak tego zrobić używając tak zwanego asystenta instalacji windows.

Instalujesz z płyty na systemie 32 bit system 64 bit wybierając w custom installation.

Wiec zalecane odinstalowanie tej wersji windows 8 32bit która jest teraz i ponowna instalacja -opcja custom instalation i wybierasz 64 bity.

No właśnie, jak miałem zainstalowanego windows XP to chciałem od razu zainstalować 64, ale nie mogłem. Czyli to było tak jakbym używał asystenta instalacji, tak? No i w ten sposób wyladowałem z systemem 32 bity.

Nie wiem czy nie prosze o wiele, ale czy mógłbyś opisac w jaki sposób to zrobić krok po kroku?

  1. Mam uruchomić proces instalacji poprzez bootowanie płyty win8 64 z dosu?

  2. Nastepnie sformatować zawartość dysku C i zainstalować poprzez Custom instalation win8 64 bit?

Czy może:

Ponowna instalacja windows XP, a następnie instalacja win8 64 również przez Dos i custom instalation?

Byc moze wypisuje bzdury, ale NIE Wiem :smiley:

Nie musisz instalować ponownie Windows XP. Wystarczy, że wykonasz czystą instalację Windows 8 x64 tak, jak to Sobie opisałeś w punktach.

Być może wypisuje bzdury, ale NIE Wiem :smiley:

Myślę ze od tego własnie jest to forum aby pisać bzdury jak się nie wie. Jakby się wiedziało to pisałoby się jak mądraliński :lol:

Gargamel,pce ma racje , odpowiedziałeś sobie na pytanie i teraz jesteś już bardziej mądraliński i to jest OK.

Mam nadzieje ze będzie sukces.

Uwaga raportuję :slight_smile:

Wszystko przebiegło pomyslnie. Zainstalowałem ten system 64 bitowy od strony dosu bez zadnego problemu. System jest aktywny i zintegrowany z moim kontem microsoft. Moje obawy były zatem zbędne.

Dziekuje za pomoc!