Windows 8 instalacja po zakupie laptopa

Witam,

Jestem świeżo po zakupie nowego laptopa firmy Toshiba. Domyślnie na laptopie został zainstalowany Windows 8 64bit (zwykły, nie pro) i wraz z nim pełno śmieciowych aplikacji. Do laptopa dodatkowo zamontowałem dysk SSD na którym chciałbym przenieść system operacyjny. Oczywiście do laptopa nie dostałem ani płyty instalacyjnej windowsa ani nawet klucza licencyjnego (z tym nie ma kłopotu, gdyż wyciągnąłem go za pomocą zewnętrznej aplikacji).

Jako, że lubię na komputerze mieć soft, który ja chcę, a nie taki który wrzuca producent, początkowo postanowiłem włączyć oczyszczanie systemu / reinstalacja, ale oprogramowanie nadal zostało. Widocznie system na partycji recovery ma już obraz ze zbędnym softem.

Kolejnym krokiem była próba ściągnięcia systemu ze strony microsoftu za pomocą Windows Upgrade - tutaj kolejna niespodzianka, otrzymuję komunikat że mój klucz Windows nie pozwala na bezpośrednią instalację… wszystko, żeby utrudnić człowiekowi życie.

Po pewnym czasie mówię dobra… oprogramowanie dodatkowe odinstaluje normalnie a skupie się na najważniejszym - migracji danych z hdd na ssd. I tutaj kolejna niespodzianka… (ehh). GParted w ogóle się nie włącza (błąd sterownika do SSD). Kolejną aplikacją którą testowałem to AOMEI Partition Assistant, ale niestety nie pozwala on zmigrować danych, gdyż partycję są oznaczone jako GPT.

Aktualni na HDD mam takie partycje:

*: System | NTFS | 450MB | GPT,WRE

* | FAT32 | 260MB | GPT, EFI

* | NTFS | 128MB | GPT, MSR

C | NTFS | 684GB | GPT

*:Recovery | NTFS | 11GB | GPT, WRE

Cel jaki chciałbym osiągnąć to czysta instalacja Windows 8 na dysku SSD (po instalacji utworzyłbym sobie kopie dysku) oraz całkowite wyczyszczenie HDD.

Proszę o pomoc, czy ktoś miał podobną sytuację? Skąd pobrać windows, które partycje można wywalić, bądź jakieś inne rady związane z tematem mile widziane :slight_smile:

Pozdrawiam

Przeniesiono z działu Systemy operacyjne Microsoft Windows.