Windows 8 jak przywrócić rejestr poza systemem?

Witam serdecznie. Jak zwykle, przychodzę na to forum jak czegoś chce… Ale niestety brak czasu robi swoje. Ale do rzeczy.

Więc chciałem dla brata zrobić diagnostyke w samochodzie, ale nie wykrywało mi kabla więc zainstalowałem sterownik (nie od razu ale mniejsza) chyba z tej strony, po ponownym uruchomieniu zobaczylem że brakuje mi aplikacji IM+ i nie moge uruchomić chrome (nie pamiętam komunikatu ledwo żywy jestem). To zrobiłem skan rejestru programem wise registry cleaner ii… system się nie włacza, nawet w trybie awaryjnym, jest bluescreen(pierwszy raz w win8 zobaczylem, z emotikonką :smiley: ) i teraz pytanie, pytania… Da się zrobić kopie zapasową rejestru (gałęzie związane z zainstalowanymi programami, sterownikami) i plików aplikacji (tych nielicznych które są na dysku systemowym) poza systemem? Chodzi o to żeby w miare możliwości albo naprawic albo przywrócić system tak żeby nie instalować wszystkich sterowników, progamów bo troszeczkę tego jest… :frowning: Mam co prawda linuxa i drugiego windowsa (żeby nie było wszystko legalnie, z MSDN :slight_smile: ) ale… przyzwyczaiłem się do win8… Oczywiście próba (bezskuteczna) naprawy win przez wbudowane metody była i lipa… Nie potrafi zdiagnozowac systemu. Kod na BlueScreen to 0x000021a

Przepraszam za literówki i proszę o pomoc…

program ci tak wyczyścił rejestr że teraz nie może się system uruchomić czyli go zepsuł jelsi nie masz kopi rejestru przed czyszczeniem lub punktu przywracania systemu to nic nie da się zrobić tylko format

Kopię rejestru program robi chyba przy każdym czyszczeniu tylko muszę poszukać gdzie ona może być… Punktu przywracania systemu na pewno nie mam…

EDIT tylko nawet jakby się znalazła jak ją przywrócić gdy do Windowsa nie mogę wejść (do Win8, bo do Win7, Ubuntu, czy jakiegoś bootowalnego nie ma problemu)

Dodane 19.05.2013 (N) 13:55

Zmieniłem trochę tytuł tematu gdyż problem uległ… Aktualizacji :slight_smile: Znalazłem plik rejestru który został utworzony automatycznie przed skanowaniem, więc jakbym go przywrócił, potem ewentualnie kopia zapasowa ustawień itp i reinstall Windows, ale to już nie będzie z tym problemu. Tylko pytanie, da się podmienić rejestr systemu na ten sprzed awarii poza systemem? (Czyli drugi zainstalowany Windows, Ubuntu, lub jakiś linux/narzędzie bootowalne uruchamiane z płyty) Chodzi mi głównie o to żeby ta ósemeczka odpaliła bo nie chce mi się wszystkich programów instalować (które są zainstalowane na oddzielnej partycji, a jest ich dużo, po formacie ze 2 tyg musze komputer do porządku powracać…) ale info o nich jest w rejestrze, AppData(chociaż to też łatwo poza systemem skopiować).