Windows 8 jak utworzyć trzy partycje z dwóch podstawowych?

Posiadam dwie wolne partycje podstawowe i mam pytanie czy da sie w tym systemie wydzielić trzy partycje? Ponieważ w Windows 7 system podczas partycjowania tworzył mi dwie podstawowe automatycznie jedną na boot mbr, a drugą na system. Tyle że ja chciałbym mieć jeszcze jedną na multimedia, ponieważ więcej podstawowych partycji nie mam wolnych na dysku. Czy da się tak ?

A może wrzucisz na Google: partycjonowanie dysku win 7

cratos ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

@ julekp ale co mi to da? Partycjować dysk pod Windows 7 to ja potrafię. Myslałem że Windows 8 wprowadza jakieś nowości pod tym względem, bo jesli jest tak samo jak pod 7 ódemką, to nie da rady mi utworzyć trzy nowe partycje mając tylko dwie podstawowe wolne.

@Agaton już poprawiłem.

Partycjonowanie dysku pod Windows 8 działa tak samo jak w przypadku Windows 7. Jeśli nie możesz tworzyć już więcej partycji podstawowych wydziel miejsce na partycję rozszerzoną i na niej utwórz sobie dyski logiczne.

Czyli możesz mieć trzy partycje podstawowe + jedną partycję rozszerzoną (a na niej kilka dysków logicznych).

Wiem o co chodzi, ale tak nie da rady. Dlatego że reszte partycji podstawowych i rozszerzonych mam zajęte przez Linux. Zresztą zainstalowałem już Windows 8 temat do zamknięcia.