Windows 8 - jak zrobić partycję recovery

Cześć,

posiadam laptopa, na którym została usunięta partycja recovery z Windows 8. Czy ktoś wie, jak zrobić taką ukrytą partycję na nowo? Widziałem jakieś poradniki odnośnie Win 7, ale czy na 8-mce to też się sprawdzi? Chciałbym, aby system dało się odzyskać dzięki wbudowanym narzędziom, jakie posiada Win 8. W tej chwili pokazuje mi się komunikat, że komputer nie wykrywa żadnego nośnika, z którego mógłby przywrócić system.

Z góry dzięki za pomoc. 

Jeżeli partycja recovery została usunięta, to pozostało Ci przywracanie systemu z płyty. Jeżeli i płyty nie masz (bo jej np. nie zrobiłeś), to systemu nie przywrócisz. Możesz albo instalować “czysty” Windows, czyli taki prosto od Microsoft bez “dodatków” producenta laptopa (na kluczu z nalepki na laptopie), albo zwrocić się do serwisu, by wgrali Ci fabryczny obraz dysku (jest to odpłatne i spowoduje usunięcie z dysku dotychczasowych danych). Możesz też (teoretycznie) poszukać kogoś z IDENTYCZNYM laptopen i sklonować jego dysk.

Etam wszystko się da. Jak dostawałeś się do recowery, przez wciśniecie jakiegoś przycisku podczas rozruchu?

Sam obraz takiego systemu robi się dość prosto, tylko trzeba by się wczytać gdzie ten bios będzie chciał jej szukać(zapewne na końcu).

Wszystko jest do zrobienia z pomocą Windowsa PE. Utworzysz zarówno cały obraz systemu(tak można go nagrać na płytę, oczywiście trzeba zmodyfikować), utworzysz partycje, przeniesiesz pliki i ukryjesz ją.

Wszystko da się zrobić, trzeba tylko poświęcić temu nieco czasu na wczytanie się w szczegóły.

Domyślnie jest to F9 (Asus). aczkolwiek laptop zupełnie nie reaguje na ten klawisz w trakcie uruchamiania, po prostu przechodzi do ekranu logowania. 

Bo nie masz tej partycji :slight_smile:

Trzeba zacząć od ściągnięcia WindowsaPE, albo jego zrobienie.

Jest dobry poradnik do robienia Wimboota(procedura będzie prawie identyczna)

http://forums.mydigitallife.info/threads/52931-Windows-8-1-Update-1-WimBOOT-discussion

Poza optymalizacją dla Wimboota:

Dism /Optimize-Image /Image:Z:\ /WIMBoot

I samych skryptów, które pasować nie będą.

Trzeba doczytać jak to recovery powinno wyglądać, czy install.wim i winre.wim mają byc osobno, czy jak na płycie razem(wimre.wim zdaje się że kopiuje się do zamontowanego install.wim, windows\system32\resource) trzeba by to sprawdzić, doczytać.

Później w diskpart stworzyć partycje o łącznej wielkości tych dwóch plików skopiować je tam i ukryć partycje, no dobra trzeba doczytać jaki to ma być volumin(jego numer). I to wszystko.

Trochę czytania, ale ile radości że się udało :slight_smile: