Windows 8 jaka licencja?

(Drobny29) #1

Witam

Zakupiłem laptopa HP DV7 z oryginalnym Windows 8. Chciałem zainstalować system na nowo bez zbędnego oprogramowania jednak jest pytanie: Jaką wersję systemu instalować? Bo jak wejdę we właściwości to mam napisaną wersję systemu: Windows 8.1 a w programie SPECCY mam tak samo. I teraz jak zainstaluję np wersję Professional to na mojej licencji nie będzie działać? Jaką wersję systemu instalować? 

Dzięki za porady  8)

(matty24) #2

Skoro masz wersję 8.1 zwykłą nie PRO to taką instaluj. Klucz raczej nie będzie pasować do wyżjszej wersji. W pierwszym zdaniu piszesz, że masz laptop z Win 8. Dodam, że przy instalacji 8.1 nie będzie pasować klucz od 8. Nawet gdy się wersja będzie zgadzać.

(Drobny29) #3

Aha no to muszę zainstalować Win8 a później aktualizację do 8.1. A jeszcze jedna sprawa. Skąd można pobrać obraz płyty tego systemu, który muszę zainstalować? Wszędzie znajduję systemy z wszystkimi wersjami ale nie ma tam po prostu wersji win8. 

(matty24) #4

Jak masz wersję OEM to musisz najpierw 8 a potem update do 8.1. Jak masz pudełkową to można użyć uniwersalnego klucza 8.1 i po instalacji aktywować swoim z 8.

Co do obrazu dysku to najpewniej ze strony producenta: http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/upgrade-product-key-only (install Windows 8) Jednak nie wiem, czy z kluczem OEM uda się to zrobić. Spróbuj.

(Drobny29) #5

Ok. Podczas wpisywania klucza produktu do tego instalatora Windows 8 ze strony Microsoftu pojawia się komunikat: