Windows 8, Karta graficzna - sterowniki

Witam!

Zacząłem testowanie Windows’a 8-kę (x64). Mam jeden problem związany ze sterownikami do kart graficznych. Jedna z nich to karta graficzna zintegrowana firmy Intel, druga natomiast to Ati Radeon HD 5060.

Wcześniej (w Windows 7) działało to na takiej zasadzie:

  • podłączone zasilanie - działa karta ATI Radeon, komputer działa pełną parą

  • zasilanie odłączone - karta ATI się wyłączała, a komputer działał w trybie oszczędzania energii.

Myślałem, że po instalacji nowego systemu wszystko pozostanie na swoim miejscu. Wiele się zmieniło… A więc… W menedżerze urządzeń mam zainstalowane dwa monitory, oba o takiej samej nazwie ’ Standardowy monitor PnP '. Klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając właściwości, monitory różnią się tylko lokalizacją - w jednym jest to Intel HD Graphics, a w drugiej ATI Moblility Radeon. I tutaj zaczynają się kłopoty związane z: dwoma monitorami-> ekranami-> obrazami.

Nie posiadam płynnego przejścia pomiędzy grafiką intel, a ati. Dodatkowo aplikacje (takie jak np. mozilla ) działały na jednym ekranie a na drugim tylko widziałem jakby się włączały, a były ciągle zminimalizowane. Najgorsze, że aplikacje mijały się między ekranami 1 a 2. Wszystko przyprawiło mnie o zawrót głowy. Nie wiem jakim sposobem udało mi się ustabilizować te chore wytwory tego systemu - wybrałem po prostu, aby wyświetlało mi tylko ekran drugi(ekran ATI ).

Co zrobiłem by temu zapobiec?

  • instalowałem wszelkie sterowniki ze strony producenta ATI, Intel,

  • sterowniki ze strony HP są tylko dla Win 7

  • próba usunięcia któregokolwiek z ekranów kończy się fiaskiem (czarny ekran = ponowy rozruch komputera)

  • wykonałem wiele innych podstawowych czynności o których już mogę nie pamiętać, jednak proszę Was o pomoc. Może jest bardziej proste rozwiązanie tej sprawy niż myślę.

Proszę pytać o szczegóły o których tutaj nie napisałem.

A tutaj zbiorczy zrzut ekranu. Każde przełączenie po prawej stronie niesie za sobą konsekwencje czarnego ekranu.

Dokładniej:

Opcja 1. ‘Tylko ekran komputera’ - czarny ekran

Opcja 2. ‘Duplikuj’ - nie widzę wszystkich aplikacji po ich włączeniu

Opcja 3. ‘Rozszerz’ - nie próbowałem z jasnej przyczyny

Opcja 4. ’ Tylko drugi ekran’ - aktualnie działająca, jedyna konfiguracja. :frowning:

5705226600_1351464705_thumb.jpg

8230363600_1351465088_thumb.jpg

Nie pozostaje ci nic innego jako poczekać aż HP wypuści sterowniki dedykowane dla Windows 8.

Możesz oczywiście spróbować zainstalować sterowniki przeznaczone dla Windows 7 w trybie zgodności ale nie gwarantuję że zadziałają.

instalowałem… Bez zmian. System przy instalacji sterowników sam instaluje dodatkowy monitor. Wyłączenie któregoś z nich wnosi problemy. :confused:

Intel : http://www.guru3d.com/files_details/int … nload.html

AMD : http://www.guru3d.com/files_details/amd … nload.html