Windows 8 kod błędu 0xc0000225 po próbie utworzenia partycji

Hej,

Prawdopodobnie popełniłem błąd.

Nowy lapek z Win 8. Chciałem podzielić dysk na dwie partycje za pomocą EASEUS Partition Manager. Po zaakceptowaniu zmian restart i system już nie wstał. Pojawił się monit z błędem 0xc0000225. Mogę tylko wejść do BIOSU, nic więcej. Nie zrobiłem żadnej kopii zapasowej na DVD ani USB, nie zgrałem Recovery. Razem z lapkiem nie dostałem oczywiście dysku ratunkowego. Co mam teraz zrobić, żeby uruchomić od nowa Win8? Może być goły, nieważne.

Konieczna będzie płyta z systemem Windows 8 do naprawy tablicy partycji - bo Easeus nie dokończył prawdopodobnie swojej pracy.

Ale takiej nie mam. Mogę bez problemu użyć “kupionego” obrazu z sieci?

A może z Hirens Boot coś się uda zrobić?

Jeśli chcesz odzyskać Windows 8 to musi być płytka z Windows 8 x32 lub x64 w zależności od tego jaką wersję masz zainstalowaną. Pochodzenie przy naprawie nie ma znaczenia.

Nie musi byc koniecznie Win8. Jezeli w tym momencie uruchomie instalator Win7 (oryginalny, z innego lapka) nie usuwając jednocześnie partycji Recovery od Win8, to potem będę mógl w każdej chwili zainstalować Win8 i czy Win7 zainstaluje się bez problemów?

To musi być obraz:

pl_windows_8_x64_dvd_915436.iso

SHA1: 7194ABA4F066F749A863156893667B04966AC17B

lub

pl_windows_8_x86_dvd_915497.iso

SHA1: D21ABA6FFB177486AE20E363FBE9B1A9237E4391

innych nie ściagaj

w szczególności nie może to być wersja VL

Naprawisz przy użyciu płytki Windows 8 - zainstalować możesz co chcesz, ale najpierw musisz naprawić tablicę partycji!

Możesz na innym komputerze utworzyć bootowalną płytkę Easeusa i naprawić nią, to co on zepsuł.

Teoretycznie nie musisz naprawiać. Przy instalacji z płyty usuń wszystkie partycje i utwórz od nowa jakąś na windows a potem pozostała częśc przeznaczysz na dysk D

A no i EASEUS Partition Manager nie działa na Win 8 szczegolnie pod SECURE BOOT. Trzabyło dzielić z SYSTEMU

Mądry po szkodzie… To był mój błąd.

Taki układ byłby idealny i właśnie taki chciałem zrobić.

Mam obraz oryginalny Win8 64bit (MSDNAA) DreamSpark, więc jego mogę użyć do naprawy. Spróbuję najpierw naprawić, bo jeżeli zainstaluję od nowa, to przecież będzie to już inny system (z użyciem całkowiem nowego Product Key) niż ten fabryczne zainstalowany i wtedy nie będę miał już gwarancji?

Naprawa przy użyciu płytki z Windows 8 da Ci możliwość wyboru rodzaju naprawy. Zwróć uwagę na możliwe warianty - odświeżanie systemu i reset.

Być może miałeś włączoną kopię zapasową?.

Gwarancja nie ma nic do systemu !!

Dream Spark może nie przyjąć klucza bo to jest chyba VL ale nie jestem pewny.

Linku do obrazu na tym forum nie moge ci podać bo niewolno ale możesz spradzić czy oryginał sume kontrolną programem HashGenerator.exe tylko to trwa dośc długo zanim zliczy

Ok dzięki za wyjaśnienie, na pewno się przyda:)

Mam nowy klucz. Został wygenerowany razem tylko z tym jednym obrazem przed ściągnięciem. Najpierw spróbuje naprawić i zobacze ile syfu zostanie.

Dodane 13.12.2012 (Cz) 15:34

Poszperałem trochę w sieci i zrobiłem w końcu całkowite czyszczenie dysku dzięki linii poleceń w trybie tekstowym, którą uruchomiłem w instalatorze systemu. Nie pamiętam już skrótu i nazwy polecenia:) Po tym dysk normalnie wykrył pusty obszar i można było zainstalować system, a potem podzielić, już w Win8, na partycje według uznania. dzięki:)

Cześć,

mam ten sam problem. Wczoraj próbowałem podzielić dysk na partycję tak jak zawsze to robiłem do tej pory, za pomocą programu - tym razem padło na EASEUS Partition Manager.

Tak jak w temacie pojawil się błąd 0xc0000225 i monit, że brak pliku w system32\winload.efi.

Instalację win 8 mam na partycji recovery, której uruchomić niestety nie mogę, jedyna możliwość to dostanie się do ustawień BIOSU.

Co mam zrobić, żeby to naprawić i nie stracić partycji recovery z instalacją mojego win8?

Czy próba naprawy z CD z jakimkolwiek systemem win8 pomoże i naprawi problem w zupełności? (można to zrobić z pendrive’a?)

Pzdr,

Hub

Jeżeli uszkodziłeś partycje nie naprawisz ją przez naprawę systemu.

Możesz zrobić tak:

Jak chcesz z pendriva robisz instalke win 8 w wersji USB (potrzebne płyta z Win 8, program UltraIso, pendrive 4 albo 8 GB - opis znajdziesz w internecie)

Uruchamiasz instalke

Usuwasz wszystkie partycje oprócz RECOVERY

Tworzysz nowa partycję o wybranej wielkości

Instalujesz system

Z poziomu systemy tworzysz partycje np. D na wolnym obszarze

i jest ok

Uszkodziłem kiedyś partycje C i tak zrobiłem wiec jestem pewny że to działa

Tylko robiłem to z Win 7 ale to nie ma znaczenia

Dzięki wielkie. Najważniejsze, żeby windy nie stracić!:slight_smile:

Hej, mam to samo:D Easus nie poradził sobie tym razem. Mecze się już od tygodnia bo nie chce instalować systemu od zera gdyż nie wiem jakiej wersji miałem wcześniej. (tak wgl. to jakie są?)…

Czy serio klucz produktu mam zapisany w biosie lub EFI i mogę bez problemu zrobić formata i zainstalować na świeżo? Bo na lapku naklejki nie było.

Ja to w końcu tak zrobiłem i nadal mam kwestie niewyjaśnione ale to na końcu posta:

  1. Pobrałem winde z torrenta, jest to jedna instalacja i w zależności od klucz instaluje się odpowiednia wersja - ale tu nie trzeba podawać żadnych kluczy bo od razu czyta Twój key z biosu. (w google to: pl_windows_8_x64_dvd_915436.iso)

  2. Próbowałem naprawić, niestety naprawa nie potrafiła sobie z tym poradzić, najpierw automat a potem naprawa z konsoli używając poleceń:

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildmbr

3.Nie pomogło więc zainstalowałem system na nowej partycji tamte zostawiając bez ruszania.

4.Po instalacji i uruchomieniu zainstalowałem program BCDEasy, w którym najpierw zrobiłem backup ustawień tego co aktualnie mam, następnie zresetowałem BCD i wybrałem opcje odtwórz/napraw pliki startowe.

  1. Po uruchomieniu od nowa kompa wywaliło mi błąd o złym bootloaderze, dzięki czemu mogłem już z płyty naprawić za pomocą konsoli.

polecenia jak wyżej, w 3 poleceniu zapytało o bootowanie systemu, wywaliłem bootloadera z nowo zainstalowanej windy, ustawiłem na oryginalnym starym systemie (tu wybór partycji na której jest jeden lub drugi system).

  1. Po uruchomieniu od nowa pojawił się ekran EASEUS PM, w którym dokończył partycjonowanie. Uruchomił mi się pierwotny system z zainstalowanymi wcześniej programami i ustawieniami (na pierwszy rzut oka wróciło wszystko do normalnego stanu)

7.Format partycji na której był zainstalowany pirat.

CO JEST TERAZ ŹLE:

  1. Nie działa recovery system one key -> nie może zrobić backupu, nie chce przywrócić systemu, nie uruchamia się z klawisza przy wyłączonym komputerze (zamierzona funkcjonalność lenovo - stamtąd można zarządzać) - pojawia się czarny ekran, nie potrafi załadować i po chwili łąduje się win8.

Zachowuje się tak jakby nie było partycji recovery.

  1. Mam nadal trochę śmieci w postaci partycji - jeszcze nic z tym nie robiłem - najpierw proszę o porady.

Poniżej zamieszczam screeny i wpis z bootloadera w EasyBCD.

Jest łącznie 8 wpisów na liście bootloadera.


Domyślny: Not set

Czas minął: 10 sekund

Napęd rozruchowy EasyBCD: C:\


Wpis #1

Nazwa: SATA HDD : ST1000LM024 HN-M101MBB          

BCD ID: {45101d2a-4b05-11e2-be67-74e5431fca97}

Urządzenie: Nieznany

Ścieżka bootloadera: 


Wpis #2

Nazwa: SATA ODD : PLDS DVD-RW DS8A8SH             

BCD ID: {45101d2b-4b05-11e2-be67-74e5431fca97}

Urządzenie: Nieznany

Ścieżka bootloadera: 


Wpis #3

Nazwa: Network Boot: Atheros Boot Agent

BCD ID: {45101d29-4b05-11e2-be67-74e5431fca97}

Urządzenie: Nieznany

Ścieżka bootloadera: 


Wpis #4

Nazwa: SATA HDD : ST1000LM024 HN-M101MBB          

BCD ID: {0da2a9de-4b06-11e2-ad71-806e6f6e6963}

Urządzenie: Nieznany

Ścieżka bootloadera: 


Wpis #5

Nazwa: SATA ODD : PLDS DVD-RW DS8A8SH             

BCD ID: {0da2a9df-4b06-11e2-ad71-806e6f6e6963}

Urządzenie: Nieznany

Ścieżka bootloadera: 


Wpis #6

Nazwa: Network Boot: Atheros Boot Agent

BCD ID: {0da2a9dd-4b06-11e2-ad71-806e6f6e6963}

Urządzenie: Nieznany

Ścieżka bootloadera: 


Wpis #7

Nazwa: EFI USB Device

BCD ID: {0da2a9dc-4b06-11e2-ad71-806e6f6e6963}

Urządzenie: Nieznany

Ścieżka bootloadera: 


Wpis #8

Nazwa: Windows 8

BCD ID: {current}

Napęd: C:\

Ścieżka bootloadera: \Windows\system32\winload.efi

PrtScr z EasyBCD (Menu wpisów) ->tutaj podwójnie wrzucone wpisy - mam skasować?

beztytuuyuh.jpg

Tutaj PrtScr z EASUS, tak wyglądają partycje:

easeuspm.jpg

Po dołączać je do partycji F te śmieci?

Jest partycja D ze sterownikami Lenovo - dam też głowę uciąć że identycznie było przed zabawą z EASEUS, nie było opróc C (880GB), D(Lenovo) i tych małych śmieciowych.

Co z tym Recovery?

Pzdr,

Hubert

Zrobiłem to co Ty ale do pewnego momentu było tak jak nalezy…punkt 5. idealnie ale 6-ego juz nie miałem.Wyskoczył mi ekran [daje screena 1.] 20121223113050.jpg

Wciskam "opcje naprawy/rozwiąż problemy

i tam, prócz “Odśwież komputer” i “resetuj ustawienia” mam “Recovery Manager” Włączyłem i pokazało mi HP-kowski program do odzysku ale miałem poblokowane opcje resetu systemu. pewnie z moją partycją recovery jest coś nie tak. Jedyne co z nią robiłem to zmieniałem w gparted opcję “Flag” (z hidden na inne tak by zaskoczyło)…nalepiej to by mi pasowało wyczyścić cały dysk i wgrać system od zera ale nie idzie tego zrobić bo nie mam płytki z systemem windowsowskim i resztą od HP…