Windows 8 na firmę

Witam

Czy kupując nowego laptopa z Windows 7 na firmę będzie można uaktualnić Windowsa 8 za 69zł?

Tak, niemniej aktualizacja za 69 PLN do Windows 8 nie obejmuje firm tzn. tego typu licencja nie będzie “legalna” z punktu widzenia firmy Microsoft.

Tak :wink: Czy ja wiem czy licencja będzie nie legalna, uważam, że w Twoim przypadku licencja będzie w 100% legalna.

Z punktu widzenia prawa oraz licencji będzie nielegalna, po prostu nie jest ona przystosowana dla firm tak jak pakiet Office dla użytku domowego nie może być stosowany w firmie.

Z tego co dawniej rozmawiałem z obsługą MS ws. licencji na Win7HP to potwierdzili, że jest to komercyjna licencja i można w firmie z niego korzystać i pracować na nim. Tak więc nie rozumiem twojego dziwnego gadania o tym, że upgrade jest NIEKOMERCYJNY. Toż to jakaś głupota wyssana z palca. Prosiłbym o dowody bo pieprzyć 3 po 3 każdy potrafi.

@ Autor

Tak, będzie legalna i nie musisz się obawiać. Jak masz wątpliwości to obsługa MS wyjaśni Ci to. Sam się pytałem ws. upgrade do Windows 8 i potwierdzili, że jest to komercyjna wersja. Musieliby nisko upaść by sprzedawać niekomercyjne licencje na system.

jeśli kupiłeś laptopa z widnows 7 w okres 2 czerwca 2012 a 31 stycznia 2013 możesz zarejestrować się na stronie windowsupgradeoffer.com i kupić uaktualnienie do windows 8. Bedziesz wtedy mógł zainstalować ssytem z plików pobranych z sieci, jesli chcesz nośnik (dodatkowa opłata).

Jasne że jest to też oferta dla firm, nigdzie nie ma rozgraniczenia.

W systemach podział na edycje home i business wiąże się tylko z funkcjami systemu, nie jest tak jak z office - tam rzeczywiście edycje home są tylko dla użytkwoników domowych a business dla biznesu.

Cytat z ulotki dotyczącej upgrade za 69 zł:

“Nie jest przeznaczona dla przedsiębiorstw ani klientów biznesowych.”

Od kogo Microsoft ma zbierać haracz jak nie od firm? Do prywatnych użytkowników trudniej wejść i skontrolować, a do firm łatwiej. Microsoft nie przepuściłby okazji, aby zarobić…

Po pierwsze Microsoft nie robi tego u użytkowników domowych, bo przygotowuje ich do pracy z Windows już od początku korzystania z komputerem. Później taka osoba w radzi sobie tylko na Windows i jeśli w pracy byłby inny system to potrzebne byłoby kosztowne kursy. Co jak co, ale Microsoft ma świetną politykę w tej sprawie :wink:

“Nie jest przeznaczona dla przedsiębiorstw ani klientów biznesowych.”

  • ze względu technicznego - wersja home nie pozwala na dołaczenie do AD (Active Directory, jak i nie może być (tak było w poprzednich edycjach 7, vista , xp podstawą do upgrade z puli lic. grupowych ))- Prof tak

  • w EULA w. OEM NIE MA nic na temat że nie można używać home w firmie - pod względem licencyjnym - jak nie używaż AD w firmie to właściwie Home wystarczy