Windows 8 na VHD - jak przypiąć do bootloadera?

Dobry…

Domyślnie używam Windows 7, ale zainstalowałem sobie Windows 8 na pliku VHD. Ostatnio przywróciłem sobie Win7 z kopii zapasowej i tym samym straciłem z bootmanager’a możliwość rozruchu Win8 z pliku VHD.

I tutaj moje pytanie:

Jak podpiąć istniejący plik vhd z Windowsem 8 pod listę systemów dostępną przy rozruchu?

Jest jakaś metoda? Czy muszę stawiać Win8 od nowa na VHD, a następnie zapisać parametry rozruchowe (uzyskane przez odpalenie bcdedit /v i wykonanie zrzutu ekranu)?

Mam nadzieję, że jasno przedstawiłem swój problem…

Poczytaj :arrow: CLICK

Tutorial dla Windows 8

Te akurat tutoriale widziałem. Nie działa… Wyrzuca błąd 0x0000000f czy coś w tym stylu…

W takim układzie będę musiał zrobić Win8 od nowa i świeżo po postawieniu zrobić zrzut z konfiguracją rozruchową…

:EDIT:

Poradziłem sobie z tym problemem i z racji, że Win8 jest w fazie BETA - polecam również Wam to rozwiązanie:

  1. Standardowo na C: zainstalowałem Win7 (aktywacja, Windows Update, Kopia zapasowa)

  2. Utworzyłem “dysk” VHD po czy zainstalowałem na nim Win8

  3. Ustaliłem priorytet uruchamiania dla Win7

  4. Z perspektywy Win7 przy pomocy programu: Visual BCD Editor utworzyłem kopię całego bootloadera.

  5. Teraz każdorazowo jak przywracam Win7 z backupu importuję ustawienia BCD z kopii u nie muszę od nowa robić Win8 ani szukac nie wiadomo jakich parametrów.

Może ktoś jest w stanie zrobic to lepiej/inaczej szybciej… niechaj pisze. Mi to rozwiązanie wystarczy :slight_smile: Swoją drogą - dziwię się ze VisualBCD nie ma w bazie DP.

Jest EasyBCD

To nie to samo… Moim zdaniem Visual Editor jest łatwiejszy w użytkowaniu…