Windows 8 - najnowsze wersje na VirtualBox

Mam pytanie - czy ktoś instalował najnowsze wersje Windowsa 8 i miał sprawną sieć oraz nie zwieszającą się IE “dotykową”? Ja mam jakąś nienajnowszą wersję i tam jest z tym kłopot. Nie chce marnować prądu na nocne ściąganie;-)

Instalowałem Win 8 na wersji poprzedzającej najnowszą, obeszło się bez problemów, sieć działała, IE touch też, nawet Aero działało bez problemu, jedyne czego nie udało mi się zrobić to klasyfikacji systemu WEI :wink: Zwracało błąd, reszta OK.

Niestety sieć nadal nie działa.

Zainstalowałeś Guest Additions dla Virtualboxa?

Nie są zgodne z tym systemem…

ra-v , zainstaluj system fizycznie na swoim pc do dysku vhd. Ja tak zrobiłem i net śmiga bez żadnego problemu.

Ale jak fizycznie do dysku VHD? Albo fizycznie albo wirtualnie (dysk wirtualny).

Może i faktycznie źle się wysłowiłem. Chodzi mi o to, że Microsoft zainplementował w Windows 7 i w Windows 8 również jest taka opcja, że konsolowym narzedziem disk part przy użyciu komendy create vdisk możesz utworzyć dysk wirtualny, potem uruchamiasz ponownie kompa, bootujesz setup Ósemki, dochodzisz do ekranu gdzie wyświetlają się partycje, wciskasz shift+F10 aby wyować wiersz poleceń, wpisujesz diskpart, wciskasz enter, potem wskazujesz diskpartwi dysk wirtualny komendą select i podłączasz go komendą attach vdisk. Dzięki temu po odświeżeniu widoklu partycji wirtualny dysk pojawi się jako nieprzydzielona przestrzeń i będziesz mógł normalnie założyć partycję na tej nieprzydzielonej przestrzeni i wgrać system. Tutaj masz dokładnie step by step co zrobić, aby zainstalować 8 w ten sposób: http://blog.concurrency.com/infrastruct … ows-setup/. Mam nadzieję, że nie sprawi Ci problemu to, że poradnik jest po angielsku. :wink:

Hehe nie no angielski nie sprawia problemu - jednak poczekam aż wyjdzie pełna wersja z Guest Addition Disk;-) W sumie to chciałem tylko do tego IE.

Ja próbuje na virtualboxie zainstalować windows 8 pod linuksem to wyskakuje mi błąd w którym jest niebieskie tło i piszę naciśnij enter lub F8, a jak instaluje na vmware to jest komunikat coś o złym kodzie(key).