Windows 8 nie chce się załadować

Witam!

Wczoraj zakupiłem laptopa Acer Aspire E1-571G z windowsem 8.

W domu pobrał mi zalecane aktualizacje z Windows Update, zgodziłem się na instalacje, po całym zabiegu poprosił mnie o ponowne uruchomienie komputera.

Po ponownym uruchomieniu, na ekranie ładowania gdzie wyświetla moją nazwę ze zdjęciem, ładowanie trwało bez końca i nie wyświetliło mi pulpitu czekałem tak nawet z 20 minut i dalej bez zmian.

Proszę mi doradzić co mogę zrobić, nie znam tego systemu, w Windows 7 uruchomiłbym tryb awaryjny i może by się dało przywrócić system do stanu przed aktualizacją, lecz w windows 8 nie mam bladego pojęcia czy jest taka możliwość?

Proszę o jakiekolwiek wskazówki??

Ps. Nawet wyciągłem baterie i próbowałem kilka razy go włączyć, ale finalnie zakończyło się tym samym niepowodzeniem jak powyżej.

Przeniesiono z działu Problemy z oprogramowaniem.

Kiedyś miałem przy uruchamianiu win 8 czarny ekran i system nie chciał wystartować. Nie wiem dlaczego, ale w 8 ciężko jest włączyć awaryjne uruchamianie. Mi się udało używając przy starcie klawisza shift+F-8. Tym F-8 to pulsowałem, by trafić w odpowiedni moment. Wyskoczy okno wyboru uruchamiania, czy odświeżania systemu.

Jak już Ci się uda uruchomić, to pobierz wszystkie aktualizacje windows update i ze sklepu, a potem pobierz ze sklepu windows 8.1. To też długo trwa i jak nic nie będzie na ekranie, to czekaj cierpliwie.

Dzięki za rady!

Problem rozwiązany.