Windows 8 -- nie dzialajace kafelki


(Norek kanalersi) #1

Witam, mam windows 8 i gdy klikam kafelki (obojetnie jakie) wszystkie zainstalowane rowniez programy i kafelki juz wgrane nie reaguja, klikam i nic sie nie dzieje, gdy klikne sklep otwiera sie ta torebka na zielonym tle i zaraz za 2 sekundy znika, probowalem juz duzo opcji, przegrzebalem caly internet i fora, probowalem cos robic, ale nic nie pomoga ... Co dalej ? Czy moze ktos pomoc ?

Odinstalowalem niepotzebne programy, tez nic sie nie dzieje, ...

Zainstalowalem tez classic shell, program normalnego uruochomienia startu czyli tak jak w innych wersjach windowsa, i sa te nazwy kafelek, ale rowniez nie reaguje

Dla moderatorow, --przepraszam, ze nie z polskimi znakami, ale nie mieszkam w polsce, i nie mam polskiej klawiatury, dlatego nie moge pisac poprawnie wyrazow z polskimi znakami, Prosze o wyrozumialosc

[-X


(xyzzyx) #2

Nie napisałeś czy masz płytę z W8. Jeżeli tak to najlepiej przeprowadź naprawę(odświeżenie) systemu. Ustawienia>Zmień Ustawienia Komputera>Odzyskiwanie>Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików, poprosi cię o włożenie płyty z W8, włóż płytę i kontynuuj. Odświeżenie naprawi system, usunięte zostaną tylko pliki(aplikacje) sciągnięte ze stron WWW. Cała reszta włącznie z pulpitem pozostanie zachowana, a na pulpicie zostanie utworzony folder z programami usuniętymi podczas odświeżania. Nie pomyl się tylko i wybierz właściwą opcję:“Odśwież komputer z zachowaniem istniejących plików”. Możesz również zrobić aktualizację do W8.1(ale piszesz że do sklepu nie możesz wejść niestety) , będzie to równoznaczne z odświeżeniem.


(Norek kanalersi) #3

tak, ale ja mam wgranego windowsa 8 i nie mam zadnej plyty


(xyzzyx) #4

Jeżeli masz legalny W8(posiadasz klucz) poczytaj tu: http://www.download.net.pl/jak-pobrac-o … so/n/1688/ Tu o odświeżaniu o którym pisałem wyżej: http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … h-reset-pc Posiadasz chyba laptopa, proponuję poczytać tu:

http://forum.pclab.pl/topic/897142-Sk%C … novo-Y580/ oraz tu: http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … 873b0ad830


(Norek kanalersi) #5

Ok, dzieki za pomoc, zaraz to sprawdze

Tak , windows jest legalny. Pozdrawiam